ЄС попередив Іран про санкції за участь у війні в Україні

Протест у Туреччині на підтримку курдської дівчини Масхи Аміні, яка померла невдовзі після того, як була затримана іранською поліцією моралі, фото: Getty Images

Після розширення Євросоюзом санкцій проти Ірану у зв'язку з порушенням прав людини, декілька міністрів закордонних справ ЄС закликали до санкцій проти Тегерана за передачу іранських безпілотників Росії. Про це повідомляє Reuters.

"Іранські безпілотники, мабуть, використовуються для атаки в центрі Києва, це звірство", — заявив міністр закордонних справ Данії Єппе Кофод на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу заявив, що санкції "потрібно опрацювати негайно", а повідомлення України про іранське походження безпілотників слід сприймати серйозно.

Франція та Німеччина, як учасниці ядерної угоди 2015 року з Іраном, вважають, що нові санкції через безпілотники необхідні, а їхнє передання військам РФ слід розглядати як порушення резолюції Ради Безпеки ООН.

Двоє дипломатів, які брали участь у підготовці переговорів між міністрами, вказали, що ЄС може піти на запровадження нових санкцій проти Ірану.

17 жовтня ЄС ухвалив обмежувальні заходи проти 11 осіб та 4 установ Ірану, які причетні до смерті Махси Аміні та насильницьких придушень мирних протестів.

Що відомо

  • 13 вересня повідомлялось, що військові українських Збройних сил вперше знищили ударний БПЛА іранського виробництва.
  • З огляду на особливості конструкції апарату, експерти дійшли висновку, що, найімовірніше, йдеться про іранський БПЛА Shahed-136. При цьому на його уламках наявне маркування кирилицею – "М214 Герань-2".
  • Після цього Україна вирішила позбавити іранського посла акредитації та знизити кількість персоналу в посольстві Ірану в Києві на тлі інформації про постачання безпілотників Росії. Іран заявив, що шкодує через рішення України. Водночас Українське МЗС підкреслило, що відповідальність за погіршення дипвідносин між країнами несе лише іранська сторона.
  • Вранці 17 жовтня росія атакувала Київ
  • 17 жовтня головний дипломат ЄС Жозеп Боррель заявив, що ЄС шукає конкретні докази будь-якої участі Ірану у війні Росії проти України.

Читайте також

Іран планує передати Росії ракети класу "земля-земля" і ударні безпілотники — ЗМІ

Знімають хіджаби і стрижуть волосся: в Ірані почалися протести через смерть дівчини, яку заарештувала поліція моралі

Проти хіджабу. Чому спалахнули протести в Ірані й чи зможуть іранки вибороти собі права