Москва готова відмовитися від продовження "зернової угоди" — представник Росії в ООН

. Постійний представник РФ в ООН Геннадій Гатілов. Фото: АР

Росія готова відмовитися від продовження "зернової угоди" в наступному місяці, якщо її вимоги не будуть виконані. 12 жовтня Москва направила Генеральному секретарю ООН Антоніо Гутеррешу лист із списком скарг. Офіційні особи ООН повинні прибути до Москви 16 жовтня, щоб обговорити продовження угоди.

Про це повідомив постійний представник РФ в ООН Геннадій Гатілов агентству Reuters.

Москва неодноразово скаржилася на реалізацію "зернової угоди" стверджуючи, що постає перед труднощами при продажу добрив і продовольства, — пише видання.

Гатілов заявив, що Росія в середу 12 жовтня направила Генеральному секретарю ООН Антоніо Гутеррешу лист зі списком скарг. Офіційні особи ООН повинні прибути до Москви в неділю 16 жовтня, щоб обговорити продовження угоди.

"Якщо ми побачимо, що з російського боку угоди — експорту російського зерна і добрив — змін не відбувається, тоді вибачте нас, нам доведеться поглянути на це по-іншому", — сказав він.

Відповідаючи на запитання, журналіста, чи може Росія відмовитися від угоди, представник РФ сказав, що "така можливість є...Ми не проти поставок зерна, але ця угода повинна бути рівноправною, вона повинна бути чесною і справедливо виконуватися всіма сторонами".

Гатілов відмовився надати копію листа з списком скарг, які Росія направила в ООН.

Що відомо

  • Україна, Туреччина та ООН 22 липня у Стамбулі підписали угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
  • Угода допомогла запобігти глобальній продовольчій кризі: Росія і Україна є двома найбільшими експортерами зерна в світі, а Росія — експортером добрив номер один. Але Москва неодноразово скаржилася на його реалізацію, стверджуючи, що постає перед труднощами при продажу добрив і продовольства.

Читайте також

Півтора мільйона тонн зерна на експорт та 50 кораблів: підсумки першого місяця роботи "зернового коридору". ВІДЕО

"Зернова угода": чи встигнуть вивести з України урожай та як шкодять монопольні зловживання у портах