Україна відмовилася від віялових відключень світла — Укренерго

Важливо
. Київ увечері. Фото: Unsplash

В Україні наразі не запроваджуватимуть графіки аварійних відключень світла завдяки стабілізації електропостачання.

"Вчора ввечері (12 жовтня - ред.) у Києві, області і всьому центральному регіоні не застосовувалися диспетчерські обмеження, з 19:55 були зняті обмеження у північно-східних областях нашої держави. Протягом сьогоднішнього дня ні вранці, ні ввечері введення графіків аварійних відключень поки що не планується", — зазначив голова правління НЕК Володимир Кудрицький.

Він наголосив, що це стало можливим завдяки тому, що "Укренерго" та обленерго стабілізували енергопостачання у всіх областях України, а українці ощадливо споживали електроенергію.

"Разом ми вистояли у напевно найбільшій ракетній атаці на енергетичну інфраструктуру в історії", — додав він.

Кудрицький зауважив, що подальші обмеження залежатимуть від того, чи не буде нових обстрілів та руйнувань. Він також додав, що рекомендація зменшити споживання в періоди пікового навантаження в енергосистемі залишається: вранці з 8-ї до 11-ї та ввечері з 17-ї до 23-ї години.

"Ракетні атаки підштовхують нас до того, щоб виробити звичку до відповідального споживання електроенергії та газу. Тому ми, як і раніше, рекомендуємо, за можливості, перенести користування потужними електроприладами на нічні години, коли рівень споживання в енергосистемі найнижчий. Це допоможе нам стабілізувати енергосистему і безпечно пройти опалювальний сезон цієї зими", — підсумував він.

Зранку 13 жовтня в "Укренерго" повідомили, що Києві та центральних областях вдалося стабілізувати енергоживлення.

Що відомо

  • РФ 10 жовтня запустила по Україні 83 ракети, 43 з них збили ЗСУ. Окрім ракетних атак росіяни завдали авіаційних ударів із застосуванням 17 БПЛА типу “Шахід” з території Білорусі та АР Крим. Було пошкоджено 11 важливих інфраструктурних об’єктів у 8 регіонах і Києві.
  • У Києві зранку 10 жовтня, починаючи з 8.15, під час повітряної тривоги у різних районах міста було чути вибухи. Зафіксовано 7 ударів по Києву. Унаслідок обстрілів у столиці 6 людей загинули, 50 постраждали.
  • В ОПУ повідомили, що російські ракети влучили в об’єкти критичної інфраструктури (переважно об’єкти енергопостачання) у 12 областях та м. Києві.
  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що обстріли російської армії пошкодили 11 важливих інфраструктурних об’єктів у 8 регіонах та Києві, частина областей знеструмлені.