У більшості областей відновили постачання електрики

Важливо
. Київ, Україна — 10 жовтня. Фото: Getty Images

Станом на 12 жовтня в більшості областей України відновили технічну можливість постачання електрики. У чотирьох регіонах роботи тривають, ремонти мають завершитися найближчим часом.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у зверненні по завершенню 231 дня війни.

"По всій країні сьогодні продовжилося відновлення після дводенної російської ракетної атаки. Тоді були пошкоджені енергообʼєкти на території 12 областей та у столиці", — сказав Зеленський.

"Наші енергетики в деяких містах і районах змушені застосовувати графіки стабілізаційних відключень. Це потрібно виключно для збереження нормальної роботи всієї енергосистеми в таких умовах – в умовах, коли виробництво електрики зменшилося", — додав він.

Глава держави подякував українцям, які свідомо зменшили обсяги споживання світла.

"І я хочу ще раз подякувати всім нашим людям, які поставилися до цієї ситуації свідомо й роблять свій дуже важливий внесок у гарантування нормальної роботи енергосистеми України. Варто продовжувати розподіляти своє споживання електрики за годинами всієї доби, щоб у пікові години якомога менше використовувати техніку, що потребує значного обсягу електрики. Хочу сьогодні також подякувати всім головам областей, мерам міст і головам громад, які суттєво скоротили споживання електрики в комунальній сфері. Це важливо", — додав президент.

Що відомо

  • РФ 10 жовтня запустила по Україні 83 ракети, 43 з них збили ЗСУ. Окрім ракетних атак росіяни завдали авіаційних ударів із застосуванням 17 БПЛА типу “Шахід” з території Білорусі та АР Крим. Було пошкоджено 11 важливих інфраструктурних об’єктів у 8 регіонах і Києві.
  • У Києві зранку 10 жовтня, починаючи з 8.15, під час повітряної тривоги у різних районах міста було чути вибухи. Зафіксовано 7 ударів по Києву. Унаслідок обстрілів у столиці 6 людей загинули, 50 постраждали.
  • В ОПУ повідомили, що російські ракети влучили в об’єкти критичної інфраструктури (переважно об’єкти енергопостачання) у 12 областях та м. Києві.
  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що обстріли російської армії пошкодили 11 важливих інфраструктурних об’єктів у 8 регіонах та Києві, частина областей знеструмлені.