"Імовірно, вони планували це досить довго" — Кірбі про масований обстріл України

. Джон Кірбі. Фото: AP

Завдання росіянами руйнівної шкоди українським містам і інфраструктурі виглядає давно запланованою акцією. Так координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі прокоментував CNN масований ракетний обстріл України 10 жовтня.

“Ймовірно, це було те, що вони планували це досить довго. Це не означає, що вибух на Кримському мосту міг прискорити деякі з їхніх планів”, — сказав Кірбі.

Водночас він не зміг сказати, чи Путін остаточно змінив свою стратегію від програшної війни на полі бою до кампанії, спрямованої на знищення морального духу цивільного населення. За словами Кірбі, ця тенденція розвивається останніми днями.

Посадовець також зазначив, що Вашингтон прихильно ставиться до запитів України та майже щодня спілкується з урядом у Києві.

“Ми робимо все можливе в наступних пакетах, щоб задовольнити ці потреби”, — сказав Кірбі.

Президент США Джо Байден під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським у понеділок, 10 жовтня, пообіцяв продовжувати надавати Україні військову підтримку, в тому числі передові системи протиповітряної оборони.

Що відомо

  • РФ запустила по Україні 83 ракети, 43 з них збили ЗСУ. Окрім ракетних атак росіяни завдали авіаційних ударів із застосуванням 17 БПЛА типу “Шахід” з території Білорусі та АР Крим. Пошкоджено 11 важливих інфраструктурних об’єктів у 8 регіонах і Києві. Частина областей знеструмлені, всі служби працюють на місцях і оперативно відновлюють інфраструктуру.
  • У Києві зранку починаючи з 8.15, під час повітряної тривоги у різних районах міста було чути вибухи. Зафіксовано 7 ударів по Києву. Унаслідок обстрілів у столиці 6 людей загинули, 50 постраждали.
  • В ОПУ повідомили, що російські ракети влучили в об’єкти критичної інфраструктури (переважно об’єкти енергопостачання) у 12 областях та м. Києві. Станом на 20:30 10 жовтня частково порушено електропостачання у 15 областях та у місті Київ.
  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що обстріли російської армії пошкодили 11 важливих інфраструктурних об’єктів у 8 регіонах та Києві, частина областей знеструмлені.

Читайте також

Наслідки ракетного удару по Україні, відключення електрики, нові обмеження для РФ, 230-й день війни. Онлайн

Київ потрапив під ракетний обстріл. Що відомо

У РФ дві мішені: енергооб'єкти по всій країні та люди — Зеленський