"Це буде останнє рішення Лукашенка": Данілов про імовірність участі Білорусі у війні проти України

Президент Білорусі Олександр Лукашенко. Фото: Getty Images

Якщо очільник Білорусі Олександр Лукашенко ухвалить рішення про безпосередню участь білоруських військових у війні РФ проти України, це буде останнє його рішення.

Про це в інтерв'ю "Українській правді" заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.

За його словами, Лукашенко є заручником ситуації.

"Якщо Лукашенко прийме рішення участі безпосередньо з військовими в цій війні, повірте, це буде останнє рішення, яке він мав би прийняти у своєму житті як людина, яка і так сьогодні не вважається президентом країни майже для всіх цивілізованих країн. Навіть не майже, а для всіх цивілізованих країн", — сказав секретар РНБО.

Данілов наголосив, що заявами про участь Білорусі у війні, то Росія хоче залякати українців.

"Тому в них такий, знаєте, раніше в Першу світову війну був вислів "психологічні атаки". Це суто психологічна атака, щоб у нас почалася паніка тощо. Це треба перетерпіти", — сказав він.

За словами посадовця, українська влада відстежує все, що відбувається на території Білорусі і розуміє, що там відбувається.

"За дорученням президента минулого тижня закінчилася перевірка всіх областей, близьких до білоруського кордону. Ця перевірка вже третя з квітня. І можу сказати, що наші прикордонники, територіальна оборона, весь сектор безпеки та оборони, який перебуває на території областей, включно з регіональною владою, готовий до будь-якого розвитку подій", — наголосив Данілов.

Що відомо

  • Президент Росії Володимир Путін та очільник Білорусі Олександр Лукашенко домовились про розгортання спільного регіонального угруповання військ на західних кордонах. Лукашенко заявив, що основою цього військового угруповання стануть білоруські сили. Він зазначив, що нині Росія не може виділити велику кількість військових через війну проти України, однак попри це РФ надішле певну кількість військовослужбовців.
  • Раніше представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький заявив, що Путін намагається змусити Лукашенка напряму вступити у війну проти України.

Читайте також

Київ потрапив під ракетний обстріл. Що відомо

У РФ дві мішені: енергооб'єкти по всій країні та люди — Зеленський

ППО збила понад половину ракет, випущених по Україні — командування Повітряних сил

Реакція Кремля на руйнування Кримського мосту, Україна під ракетним обстрілом. 229-й день війни. Онлайн