Викидати, а не палити. Кропивничан штрафуватимуть за спалювання опалого листя

pixabay.com

У Кропивницькому за спалювання опалого листя на містян складатимуть протоколи і штрафуватимуть. Це інформація від начальника міської інспекції з благоустрою Олександра Брюховецького. Порушників, з його слів, каратимуть без попереджень.

Олександр Брюховецький просить містян викидати опале листя на сміттєзвалища.

"Спалювання трави, сухостою, листя, гілля, сміття шкідливе для навколишнього середовища і для здоров'я містян. Наші працівники без попереджень складатимуть протоколи на порушників".

За спалювання листя містян штрафуватимуть на суму від 340 до 1700 гривень, підприємства – 750-1700 гривень.

Підприємство "Екостайл", що займається вивезенням сміття у Кропивницькому, почало вивозити опале листя з приватного сектору. Нині це два мікрорайони міста – Олексіївка, звідки листя вивозять по середах, і Некрасівка, звідки листя вивозять по неділях. Листя вивозять разом з побутовими відходами.

Що відомо

  • Через спалювання опалого листя виділяються небезпечні речовини – сполуки аміаку, чадний газ, бензопірен тощо. Вони можуть викликати у людини онкологічні та серцево-судинні захворювання, алергію, бронхіальну астму. Це інформація від доцентки екологічної кафедри Центральноукраїнського державного університету Тетяни Тунік. Крім шкоди для здоров’я людини, спалювання листя шкодить довкіллю, забруднює повітря та ґрунт.
  • У лютому 2021 року президент Володимир Зеленський підписав закон, який вносить зміни до деяких законодавчих актів щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій. Штрафи за спалювання листя збільшили, ввели кримнальну відповідальність.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб