У РФ почали розслідування щодо водія вантажівки, яка спалахнула на Кримському мосту

Пожежа на Керченському мосту, 8 жовтня 2022 р. Фото: Getty Images

Слідчий комітет Росії розпочав розслідування щодо водія вантажівки, яка спалахнула на Кримському мосту в суботу вранці 8 жовтня.

У повідомленні Слідкому РФ ідеться, що водій — житель Краснодарського краю.

"За місцем його проживання розпочато слідчі дії. Вивчається маршрут пересування авто і відповідна документація", — йдеться у повідомленні.

Водієм міг бути 51-річний росіянин Махір Юсубов з Краснодарського краю, який нібито займається приватними перевезеннями, повідомляє низка російських ЗМІ.

"Родичі його нібито впізнали по кадрах з огляду", — йдеться у матеріалі російської Ленти.ру.

Російське видання РБК з посиланням на джерело в силових структурах повідомляє, що водій фури, імовірно, не знав про "підготовлений вибух". За даними співрозмовника видання, водій отримав замовлення на перевезення добрива через Інтернет, "його могли використовувати наосліп".

Тим часом міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас опублікував на своїй сторінці у Facebook фото ймовірного водія зазначивши, що "версію про те, що внутрішні бої відбуваються в самій Росії, відкидати не можна".

"Ніхто не знає, чим займався останні 6 годин водій вантажівки, яка вибухнула на Кримському мосту, 51-річний Махір Юсубов. З Україною у нього — нічого спільного, він працював у Краснодарському краї. Однак суть в тому, що міст, який зіграв важливу роль в логістиці окупантських військ, частково закрився, вантажопотік значно впав, а в Криму паніка щодо закупівель продуктів і пального", — написав міністр.

Що відомо

Вранці 8 жовтня на Кримському мосту через Керченську протоку, який з'єднує окупований Крим з Росією, сталася пожежа. Два автомобільні прольоти моста частково зруйновані. Причиною пожежі став підрив вантажного автомобіля, зазначили в Національному антитерористичному комітеті РФ. Це спричинило спалах семи паливних цистерн залізничного складу і подальше руйнування двох авто прольотів моста. У Слідчому комітеті РФ заявили, що внаслідок пожежі загинуло троє людей.

Президент РФ Володимир Путін доручив створити урядову комісію у зв'язку з "надзвичайною подією" на Кримському мосту.

У Криму після пожежі на мосту люди почали розкуповувати пальне і продукти.

В Офісі президента України вважають, що пожежа і вибух на Кримському мосту — це прояв конфлікту між ФСБ і Генштабом РФ.

Читайте також

На околиці Керчі вишикувалася черга на пором на кілька км — Чубаров

Кримський міст частково зруйновано, сталась пожежа і вибух. Що відомо

У Криму пропри заспокоєння влади люди розкуповують продукти і пальне — Чубаров

"Укрпошта" анонсувала марку з кримським мостом