МВФ надасть Україні додаткові 1,3 мільярда доларів — Шмигаль

. МВФ. Фото: AP

Міжнародний валютний фонд надасть Україні додаткові 1,3 мільярда доларів на посилення обороноздатності, виплату пенсій та соціальних програм, а також на підтримку економіки.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Це означає, що загальне фінансування від Фонду від початку війни складе 2,7 млрд доларів. Отриманий транш буде направлений на підтримку нашої обороноздатності, виплати пенсій та соціальних програм, а також для посилання стійкості нашої економіки", — зазначив урядовець.

Прем’єр нагадав, що загалом від початку повномасштабної війни міжнародні партнери надали Україні близько 20 мільярдів доларів.

"Завдяки цим коштам ми розуміємо, як зможемо фінансувати всі необхідні видатки цього року", — зауважив Шмигаль.

Він подякував союзникам України, які допомагають їй вистояти у боротьбі за незалежність і свободу.

"Цінуємо таку підтримку та працюємо над її розширенням. На наступний рік очікуємо на нову велику програму МВФ, а також фінансування від США, ЄС та інших країн G7", — підсумував Шмигаль.

Що відомо

  • 4 жовтня повідомлялось, що Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду планує розглянути запит України на 1,3 мільярда доларів додаткового екстреного фінансування.
  • У вересні прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна домовилася про початок роботи над новою спеціальною програмою з Міжнародним валютним фондом.
  • Міжнародний валютний фонд оприлюднив річний звіт своєї діяльності під назвою "Криза за кризою", в якій оцінює наслідки війни в Україні, пандемії COVID-19, кліматичних змін та інших проблем для глобальної економіки.

Читайте також

"Цифри шокуючі, бо ми у війні". Як песимістичний проєкт бюджету-2023 вплине на українців

Інфляція у 2023 році може сягнути 30%, а курс долара орієнтовно 42 гривень — Шмигаль

МВФ готує план допомоги країнам, що потерпають від стрибків цін на продовольство — Reuters

ОПЕК+ суттєво скорочує видобуток нафти: чим це загрожує

Пік падіння економіки РФ має припасти на 2023 або 2024 рік — Bloomberg