Чехія закриває в'їзд для російських туристів з 25 жовтня

Столиця Чехії Прага. Фото: verelq.am

Росіянам з дійсною шенгенською візою, виданою з метою туризму, спорту або культурної поїздки будь-якою державою ЄС, буде відмовлено у в'їзді до Чехії з 25 жовтня, заявив міністр закордонних справ Ян Ліпавський.

За даними міністерства, щодня через міжнародні аеропорти до Чехії прибувають до двохсот громадян Росії. За словами Ліпавського, тепер буде заборонений в'їзд громадянам Росії, які прибувають на територію Чехії через зовнішні кордони Шенгену, тобто через чеські міжнародні аеропорти.

Таким чином Чехія приєдналася до країн Балтії, Польщі та Фінляндії, які вже закрили кордони для російських туристів.

Що відомо

  • 31 серпня ЄС припинив дію угоди з Росією, яка полегшує видачу шенгенських віз росіянам. Однак про повну заборону на видачу документів не йшлося, оскільки з цього питання не було одностайності серед країн.
  • Перед ухваленням остаточного рішення п’ятірка країн виступила з заявою, що вживатиме окремих заходів зі скорочення кількості росіян, допущених на свою територію, якщо спільного рішення дійти не вдасться. Таку заяву оприлюднили Польща, Фінляндія, Естонія, Латвія та Литва. Німеччина та Франція, Угорщина, а також кілька країн Південної Європи виступили проти повної заборони.
  • 6 вересня Єврокомісія затвердила повну зупинку дії угоди про спрощення візового режиму з Росією. Того ж дня Верховна рада ухвалила постанову, яка містить звернення до ЕС із проханням скасувати видачу віз громадянам Російської Федерації.
  • З понеділка, 12 вересня, перестав діяти спрощений візовий режим Євросоюзу з Росією. Раніше, 9 вересня, Рада Європейського союзу ухвалила рішення про повне зупинення дії угоди про спрощення візового режиму між ЄС і Росією.

Читайте також

З 19 вересня росіяни не зможуть потрапити в країни Балтії та Польщу за туристичними візами

У Фінляндії обмежать право громадян Росії на в'їзд до країни

HIMARS і новий "Рамштайн", Україна економить електроенергію, Росія вербує в'язнів. 231 день війни. Онлайн