Рада підтримала добровільний порядок взяття жінок на військовий облік

. Українська жінка-солдат. Лінія фронту на Донбасі, Україна, 15 серпня 2022 року. Фото: Getty Images

Верховна рада ухвалила в цілому законопроєкт №6482 "Про добровільний порядок взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних". "За" проголосували 297 народних обранців.

Про це повідомляє народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк.

Згідно з документом жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, за власним бажанням можуть бути взяті на військовий облік військовозобов’язаних.

Жінки, придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

Що відомо

  • 17 грудня набув чинності наказ Міністерства оборони, згідно з яким жінки низки професій повинні будуть стати на військовий облік. Загалом у наказі представлені спеціальності від сфери громадського харчування до видавництва та поліграфії. У переліку є такі професії, як програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, співробітники ресторанів і готелів тощо. Граничний вік перебування в запасі та у військовому резерві — 60 років.
  • У квітні Міністерство оборони скоротило перелік жіночих професій з більш як сотні до лише 14 спеціальностей та 7 професій.
  • Згідно з наказом Міноборони №313, з 1 жовтня Головнокомандувач ЗСУ зобов’язаний взяти на військовий облік жінок за новим переліком спеціальностей та професій, які споріднені з військово-обліковими.

Читайте також

Військовий облік жінок. Що зміниться з 1 жовтня і чи обмежать виїзд

З 1 жовтня жінки мають стати на військовий облік: пояснення від експерта

"Жодна жінка примусово на фронт ще не потрапила". Міноборони передало до ВР пропозиції щодо військового обліку жінок

Як військовий призов для жінок працює у світі