З Росії за кордон виїхало вдвічі більше людей, ніж вдалося мобілізувати — Данілов

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов. Фото: Getty Images

На тлі часткової мобілізації, оголошеної в Росії, межі країни залишили вдвічі більше людей, ніж вдалося призвати до лав російської армії.

Про це під час загальнонаціонального телемарафону заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Сергій Данілов.

"Нам достеменно відома кількість громадян Російської Федерації, які на сьогодні призвані по тотальній мобілізації. Нам так само відомо, що кількість громадян призовного віку, які покинули на сьогодні РФ і які б мали призватися, вдвічі перевищує ту кількість, яка на даний час зібрана росіянами", — зазначив посадовець.

За його словами, мобілізація, оголошена президентом РФ Володимиром Путіним, значно вплинула на настрої населення Росії.

"Останнім часом, після того, як Путін зробив таку велику помилку, насамперед для свого політичного майбутнього і для Росії, кількість охочих воювати проти нашої країни в геометричній прогресії знижується", — наголосив Данілов.

Окрім того, за інформацією секретаря РНБО, російські військові відмовляються воювати та подекуди влаштовують бунти.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він заявив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів. При цьому, за словами Путіна, союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.
  • За даними Forbes, за майже два тижні після оголошення часткової мобілізації з Росії виїхали приблизно 700 тисяч людей. Із них 200 тисяч поїхали до Казахстану.

Читайте також

Мобілізація в РФ: Ростовську область закрили на в'їзд і виїзд — Генштаб

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

Влада Росії збирається закрити кордони для чоловіків мобілізаційного віку — ЗМІ

Німеччина готова приймати російських дезертирів, яким загрожують "суворі репресії"

Мобілізація навряд чи суттєво збільшить бойову потужність росіян — ISW

Путінська мобілізація може добити російську економіку – Politico

Кремль перекладає помилки з мобілізацією на місцевих бюрократів — ISW