Важка техніка, зброя, боєприпаси. Уряд Чехії ухвалив новий пакет допомоги для України

Столиця Чехії Прага. Фото: verelq.am

Чехія відправляє в Україну військову допомогу, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова. За її словами, до нового пакету допомоги входить важка техніка, водночас деталей вона не назвала з міркувань безпеки.

Як повідомляє видання Novynki, міністр оборони Яна Чернохова заявила, що експорт військової техніки з Чехії в Україну в цьому році досяг 47 мільярдів крон. Вона додала, що чеська держава надала Україні допомогу в розмірі 4,2 мільярда доларів, крім того, уряд схвалив надання нового пакету.

Яке саме озброєння поставлятиметься в Україну в уряді не деталізували з міркувань безпеки. За словами Чернохової, це важка техніка, коротка і довгоствольна зброя та боєприпаси.

Міністр також зазначила, що нинішня ситуація може допомогти повернути чеську оборонну промисловість на ті позиції, які були у збройових компаній у 20 столітті. Вона подякувала чеським збройовим компаніям за швидке забезпечення країни військовою технікою та збільшення виробництва після вторгнення в Україну.

Любомир Коваржик, голова секції оборонної промисловості Торгової палати, повідомив журналістам, що чеська оборонна промисловість отримує замовлення не тільки з України, а й з усього світу. Чернохова зазначила, що 90 відсотків усього чеського виробництва зброї йде на закордонні ринки.