У Росії мобілізували понад 200 тисяч людей — Шойгу

. Міністр оборони Росії Сергій Шойгу (Фото: прес-служба МЗС Росії / Getty Images)

У Росії під час оголошеної 21 вересня президентом РФ Володимиром Путіним “часткової мобілізації” до війська забрали вже понад 200 тисяч чоловіків. Про це повідомив міністр оборони РФ Сергій Шойгу, пише “Интерфакс”.

"Навчання особового складу сформованих підрозділів здійснюється на 80 полігонах та у шести навчальних центрах", — сказав Шойгу.

За словами Шойгу, “відповідним посадовим особам доручено забезпечити мобілізований необхідними комплектами одягу та іншим майном, призначити на військові посади”.

Шойгу також вимагає від командувачів військами військових округів і Північним флотом "з метою якнайшвидшої адаптації новобранців до бойової обстановки провести з ними додаткові заняття під керівництвом офіцерів з бойовим досвідом", пишуть “РИА Новости”.

"До районів бойових дій військовослужбовці повинні прямувати після підготовки та бойового злагодження", — сказав Шойгу на селекторній нараді у вівторок, 4 жовтня.

Читайте також: Мобілізовані в РФ змушені самі купувати форму і спорядження за завищеними цінами — ГУР

Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він заявив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів. При цьому, за словми Путіна, союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.

Що відомо

  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

Читайте також

Мобілізація в РФ: Ростовську область закрили на в'їзд і виїзд — Генштаб

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

Шойгу: "втрати Росії в Україні становлять 5937 осіб, мобілізують 300 тисяч"

Влада Росії збирається закрити кордони для чоловіків мобілізаційного віку — ЗМІ

Німеччина готова приймати російських дезертирів, яким загрожують "суворі репресії"

Мобілізація навряд чи суттєво збільшить бойову потужність росіян — ISW

Кремль перекладає помилки з мобілізацією на місцевих бюрократів — ISW