В Індонезії після футбольного матчу виникла бійка між уболівальниками, загинули 130 людей

. Поліція застосувала сльозогінний газ під час бійки вболівальників на стадіоні Канжурухан в Маланзі, Східна Ява, Індонезія, 1 жовтня 2022 року. Фото: Associated Press

У суботу, 1 жовтня, на індонезійському острові Ява після футбольного матчу на стадіоні Канджурухан у Маланзі виникла масова бійка, внаслідок якої загинули щонайменше 130 людей. Про це повідомляє Associated Press.

Бійка виникла після матчу двох індонезійських команд Arema та Persebaya Surabaya. Невдоволені програшем Arema з рахунком 2:3 уболівальники вибігли на футбольне поле і почали кидати пляшки та інші предмети у футболістів і

За словами свідків, уболівальники заповнили поле стадіону "Канджурухан" на знак протесту та зажадали, щоб керівництво "Ареми" пояснило, чому після 23 років безпрограшних домашніх ігор цей матч закінчився поразкою.

Заворушення перекинулися за межі стадіону, де вболівальники перекинули та підпалили не менше п'ять поліційних машин. У відповідь поліція застосувала сльозогінний газ, заборонений ФІФА на футбольних стадіонах, що спричинило паніку серед натовпу.

Деякі задихнулися в хаосі, а інші були затоптані, 34 особи загинули майже миттєво. Серед них двоє офіцерів, і, за деякими повідомленнями, серед постраждалих є діти.

За даними поліції, понад 300 постраждалих були доставлені до найближчих лікарень, але багато хто помер у дорозі та під час лікування.

Начальник поліції Східної Яви Ніко Афінта завявив, що кількість загиблих, ймовірно, збільшиться, тому що стан багатьох із приблизно 180 поранених, які проходять інтенсивне лікування у різних лікарнях, погіршується.

У поліції також зазначили, що на грі були присутні близько 42 000 глядачів, усі з яких були вболівальники "Ареми", оскільки організатор заборонив уболівальникам "Персебаї" входити на стадіон, щоб уникнути бійок.

Як пише AP, суботня гра вже увійшла до переліку найбільших масових катастроф у світі, включаючи відбірковий матч чемпіонату світу 1996 року між Гватемалою та Коста-Рикою у місті Гватемала, де понад 80 людей загинули та понад 100 отримали поранення. У квітні 2001 року понад 40 людей було роздавлено на смерть під час футбольного матчу в парку Елліс в Йоганнесбурзі, Південна Африка.