"Ескалація скоро". Данілов розповів, коли чекати загострення на фронті

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов. Фото: Getty Images

Оголошена росіянами "часткова" мобілізація сприятиме неминучій спробі ескалації з боку військових сил Російської Федерації на фронті. Загостення може відбутись найближчим часом.

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

"Росія намагатиметься нам завдати максимальної шкоди. Але і ми віримо в наші ЗСУ, ми розуміємо, що відбувається на фронті. Я хочу зауважити, що перед засіданням РНБО відбулось засідання Ставки верховного головнокомандувача. Ми вдячні всім, хто на Харківському, Луганському напрямках рухається вперед. Вдячні тим, хто боронить Донецький напрямок та інші. Ми розуміємо, що відбувається на фронті. Наші війська готові до будь-якого розвитку подій. Ми вважаємо, що найближчим часом буде спроба ескалації з боку РФ, адже у них відбувається мобілізація", — заявив Данілов.

Він додав, що в ситуацію можуть втрутитись російські жінки, адже вони розуміють, куди відправляють їхніх чоловіків.

"Я впевнений, що жінки Росії скажуть своє слово. Такий рух вже відбувається на Кавказі — жінки розуміють, що вони залишаються самі й вони можуть бути в авангарді всіх процесів у РФ. Бо їх чоловіків відправляють сюди, щоб їх вбили", — додав Данілов.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.
  • У Росії чоловіки призовного віку масово виїжджають з країни після того, як Путін оголосив “часткову мобілізацію”. Авіаквитки на найближчі дні розпродані, а на автомобільних пунктах пропуску утворились багатокілометрові черги на виїзд з Росії.

Читайте також

Оголошена Путіним мобілізація призвела до відтоку освічених та заможних росіян — британська розвідка

Чоловіки продовжують масово тікати з РФ, на кордоні облаштовують пункти мобілізації

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні