РФ мобілізували вже понад 100 тисяч з оголошених 300 — Генштаб

ФОТО: Генштаб ЗСУ

За свідченнями полонених військових РФ на Харківщині, мобілізація в Росії почалася ще 9 вересня. Менш ніж через тиждень сформований підрозділ був направлений в Україну.

Заступник начальника головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов під час брифінгу повідомив, що в РФ активно триває процес мобілізації військовозобов'язаних, і "оголошена цифра в 300 тисяч не кінцева, і буде значно більша".

Він зауважив, що попередня підготовка і злагодженість підрозділів, які вже відправили в Україну, не проводилася. Громов розповів, що серед полонених мотострілецьких танкових підрозділів є представники облікових спеціальностей військово-морського флоту, ракетних військ стратегічного призначення, підрозділи протиракетного забезпечення та медичного.

Громов також додав, що технічний стан техніки, який використовують окупанти — незадовільний і виходить з ладу.

Що відомо

  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.