В Ізюмі знайшли ще два масових поховання — президент

Genya Savilov, Pool Photo via AP

У місті Ізюм Харківської області, звільненому у вересні від російської окупації, знайдені ще два масових поховання.

Про це в інтерв’ю CBS News повідомив президент Володимир Зеленський.

"Ми знайшли велику братську могилу на пів тисячі людей. Сьогодні я отримав додаткову інформацію. Знайшли ще дві братські могили, великі могили із сотнями людей. Йдеться про маленьке містечко Ізюм. У маленькому містечку є ще дві братські могили. Ось що відбувається", — зазначив він.

Гарант підкреслив, що росіяни нищили мирних мешканців України.

"Цілі сім'ї були замучені та вбиті. Їхні родини були поховані разом. Дорослі, чоловіки та жінки, та маленькі діти з кулями в головах. Деякі частини їхнього тіла були відсутні. Вони терористи, ми маємо їх визнати. Вони не мають честі. Вони не вбивають військовослужбовців. Вони ґвалтують, катують та вбивають мирних жителів", — наголосив президент.

За його словами, відтак цивілізований світ має посилювати санкції проти Росії.

"Санкції мають тривати. Ці санкції матимуть політичні наслідки, а також фінансові наслідки", — підкреслив Володимир Зеленський.

Що відомо

  • Під час контрнаступу у вересні 2022 року Збройні сили України звільнили місто від загарбників, за участі президента України Володимира Зеленського над містом підняли український прапор.
  • На кладовищі у лісі, де облаштували позиції російські війська, знайшли близько 450 могил часів окупації. Жителі Ізюма розповідають про зниклих безвісти, вбитих під обстрілами та закатованих людей.
  • Жертв російського вторгнення і Ізюмі може бути більше тисячі, кажуть у міськраді.
  • З 447 ексгумованих на кладовищі в Ізюмі, де виявили масове поховання часу російської окупації, знайшли 22 військовослужбовців. Тіло бійця, якого дружина упізнала за синьо-жовтим браслетом і татуюваннями, передали рідним для поховання.

Читайте також

"Уявіть місто завалене трупами": розповідь ритуальника, який ховав людей в Ізюмському лісі

У деокупованому Ізюмі працюватимуть експерти та жандарми із Франції — генпрокурор