У російському Дагестані під час протестів проти мобілізації затримали 101 людину

Протести проти мобілізації в Дагестані. Фото: Скріншот з відео "Медіазона"

У столиці Республіки Дагестан, що входить до складу Північно-Кавказького федерального округу Росії, 25 вересня під час акцій протесту проти "часткової мобілізації" затримали 101 людину. Про це передає портал "ОВД Инфо".

Зокрема, вдень мешканці села Ендирей перекрили федеральну трасу Хасавюрт-Махачкала. Вони заявили, що з села, де проживають кумики, представники одного з нечисленних народів Північного Кавказу, же мобілізували понад сто людей.

Невдовзі після початку акції на місце її проведення прибули співробітники МВС РФ. Під час конфлікту, який виник між силовиками та протестувальниками, один зі співробітників Росгвардії здійснив кілька пострілів у повітря.

Протести відбулися й у столиці республіки Махачкалі. Як повідомляє Deutsche Welle, загалом участь у протестах на території республіки взяли тисячі людей.

За даними ЗМІ, невдовзі на місце проведення антивоєнної акції в Махачкалі прибули поліцейське посилення та Росгвардія, озброєні автоматами. Також до місця мітингу в Дагестані підвезли й броньовану техніку, повідомляє "Медіазона".

Мітингарі скандують гасла "Ні війні!" та "Наші діти — не добриво!". Протести супроводжуються сутичками мітингарів із силовиками, поліція затримує людей.

Telegram-канал 1ADAT повідомляє, що на місце прибула Росгвардія, і поліцейські та росгвардійці "нападають натовпом і вихоплюють усіх без розбору".

За даними із соцмереж, протести у республіці станом не вечір все ще тривають.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Станом на ранок 22 вересня у РФ затримано 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.
  • За даними ЗМІ, президент Чечні Рамзан Кадиров 22 вересня заявив, що у республіці не буде виконуватися рішення президента РФ Володимира Путіна про часткову мобілізацію, адже в регіоні "план вже перевиконано".

Читайте також

Попередні "підсумки" "референдумів", акції протестів у РФ, контрнаступ ЗСУ. 214-й день війни. Онлайн

Ядерні погрози, часткова мобілізація в РФ та "референдуми". Що сказав Путін у зверненні