РФ може примусово мобілізувати українських військовополонених — ISW

Фото: ГУР МО

Російські війська можуть готуватися до примусової мобілізації українських військовополонених для боротьби на стороні Росії, що було б порушенням Женевської конвенції про військовополонених. Про це йдеться у аналітичному звіті Інституту вивчення війни (ISW).

“Можливо, російські війська готуються примусово мобілізувати українських військовополонених для боротьби на стороні Росії, що було б порушенням Женевської конвенції про військовополонених”, — йдеться у звіті.

В ISW відзначили, що 24 вересня російські державні ЗМІ повідомили, що "українські військовополонені, утримувані в Оленівському таборі, “в усній формі “просили” владу “ДНР” дозволити їм воювати в добровольчому козачому батальйоні “Богдана Хмельницького” “ДНР”.

Женевська конвенція про військовополонених забороняє утримувати військовополонених у районах, де вони можуть піддаватися впливу вогню в зоні бойових дій, а також залучати їх до робіт, які є “нездоровими або небезпечними”, йдеться у звіті.

Загалом, за даними ISW, заяви міністра оборони Росії Сергія Шойгу про те, які категорії російських чоловіків будуть звільнені від часткової мобілізації, можуть не відображати наміри чи розпорядження президента Росії Володимира Путіна.

24 вересня інсайдер російського ЗМІ заявив, що офіційні особи Міністерства оборони Росії особисто винесли догану військовим комісарам за недбалість у проведенні мобілізації та надсилання повісток “надлишково” та всупереч чітким вказівкам Міноборони щодо пільг за віком, інвалідністю або іншими обмежувальними факторами. Інше російське джерело стверджувало, що окремі керівники суб'єктів федерації визнали, що мобілізували технічно непридатних громадян.

Відповідальність за часткову мобілізацію виглядає розділеною та складною, що, можливо, сприяє плутанині, дезорганізації та порушенням щодо винятків, йдеться у звіті.

“Військові комісари загалом діють так, ніби вони отримали наказ віддати перевагу доставці людей до навчальних центрів, а не дотриманню вказівок Шойгу, і, здавалося б, заплутані ланцюжки відповідальності за виконання указу про мобілізацію можуть бути причиною розбіжності між заявами Шойгу та діями комісарів”, — йдеться у звіті.

Постійні повідомлення військових комісарів про хаотичну роздачу мобілізаційних повісток свідчать про те, що вони відчувають значний тиск з метою якнайшвидшого проведення мобілізації, зазначили в ISW.

Інші ключові висновки ISW

  • Президент Росії Володимир Путін, ймовірно, продовжить вирішувати системні проблеми у російському вищому командуванні шляхом заміни окремих вищих підлеглих.
  • Українські сили, ймовірно, продовжували досягати успіхів уздовж кордону Харківської та Луганської областей та на північний захід від Лиману.
  • Українські військові чиновники зазначили, що українська кампанія блокування на півдні України погіршує бойові можливості Росії.
  • Російські джерела визначили три місця, де українські війська проводили наземні операції в Херсонській області: північна частина Херсонської області, західна частина Херсонської області біля річки Інгулець і північний захід від міста Херсона поблизу кордону між Миколаївською та Херсонською областями.
  • Російські війська здійснили наземні атаки навколо Бахмута, Донецька та на заході Донецької області.
  • Російська влада продовжує примушувати жителів окупованої території України голосувати на фіктивних референдумах.
Фото: з сайту ISW

Читайте також

Попередні "підсумки" "референдумів", акції протестів у РФ, контрнаступ ЗСУ. 214-й день війни. Онлайн

Ядерні погрози, часткова мобілізація в РФ та "референдуми". Що сказав Путін у зверненні