Постачання дронів для РФ: Україна позбавила акредитації посла Ірану

Важливо
Військовий дрон на стенді Ісламської Республіки Іран на російській міжнародній військовій виставці Army Expo 2022 у Москві, 20 серпня 2022 р. Фото: Getty Images.

Україна позбавила посла Ірану в Україні акредитації через постачання дронів Росії. Про це йдеться у заяві міністерства закордонних справ України.

23 вересня до МЗС викликали тимчасового повіреного в справах Ісламської Республіки Іран в Україні.

У міністерстві дипломатові заявили, що постачання іранського озброєння Росії для його подальшого використання проти українського цивільного населення та ЗСУ "напряму суперечить публічно задекларованій вищим керівництвом Ірану позиції нейтралітету, поваги до суверенітету та територіальної цілісності України".

"Постачання зброї Росії для ведення війни проти України є недружнім актом, який завдає серйозного удару відносинам України та Ірану. У відповідь на такий недружній акт українська сторона ухвалила рішення позбавити посла Ірану в Україні акредитації, а також суттєво скоротити кількість дипломатичного персоналу посольства Ірану в Києві", — йдеться у заяві МЗС України.

Що відомо

  • 13 вересня повідомлялось, що військові українських Збройних сил вперше знищили ударний БПЛА іранського виробництва.
  • З огляду на особливості конструкції апарату, експерти дійшли висновку, що, найімовірніше, йдеться про іранський БПЛА Shahed-136. При цьому на його уламках наявне маркування кирилицею – "М214 Герань-2".
  • За даними Повітряних сил ЗСУ, українські військові на Миколаївщині змогли знищити чотири дрони-камікадзе іранського виробництва, які використовує російська армія.

Читайте також

"Шахіди" з маркуванням "Герань-2". Що відомо про іранські дрони, які з'явилися на озброєнні Росії

Іранські дрони, які придбала Росія, є серйозною загрозою для ЗСУ — WSJ