Мобілізація в РФ стане кінцем правління Путіна — міністр оборони Словаччини

. Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь. Фото: SME

Мобілізація населення Російської Федерації, оголошена президентом Росії Володимиром Путіним, стане кінцем для його правління.

Про це заявив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь, повідомляє Euractiv.

"Призвавши до армії синів російських матерів, він поставить себе у складне політичне становище, і я припускаю, що це закінчиться поваленням Володимира Путіна з посади президента Російської Федерації", — сказав міністр.

Надь назвав виступ Путіна "жалюгідним". Він також заявив, що "референдуми" на окупованих територіях України, які анонсував російський президент, є лише приводом для майбутніх заяв Росії щодо нападу українців на російську землю.

Прем’єр-міністр країни Едуард Хегер також засудив путінські "референдуми".

"Я рішуче засуджую псевдореферендуми Росії на окупованих теренах України. Це — незаконна анексія, з якою не можна миритися. Ми підтверджуємо нашу підтримку повної територіальної цілісності та суверенітету України", — наголосив посадовець.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • Міністри закордонних справ Європейського Союзу погодили підготовку нових санкцій проти Росії та збільшення обсягів постачання зброї для українських військ у відповідь на мобілізацію в РФ, оголошену Володимиром Путіним.

Читайте також

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

"Закон про часткову мобілізацію лише називається частковою, а дозволяє провести будь-яку" — російський журналіст

Часткова мобілізація у РФ: у Думі пояснили, навіщо її запровадили та кому вручатимуть повістки

Ядерні погрози, часткова мобілізація в РФ та "референдуми". Що сказав Путін у зверненні

Мобілізація в РФ: почалися підпали адміністрацій і військкоматів