"Часткова мобілізація" Путіна суттєво не вплине на хід війни в найближчі місяці — ISW

Армія РФ. Фото: з Телеграму ГУР

Оголошена президентом Росії Володимиром Путіним “часткова мобілізація” суттєво не вплине на хід війни в найближчі місяці. Про це йдеться в аналітичному звіті американского Інституту вивчення війни (ISW).

“Оголошення російського президента Володимира Путіна про “часткову мобілізацію” 21 вересня відобразило багато проблем, з якими Росія стикається під час невдалого вторгнення в Україну, які Москва навряд чи зможе вирішити в найближчі місяці”, —йдеться у звіті.

Наказ Путіна мобілізувати частину “підготовленого” резерву Росії, тобто громадян, які пройшли строкову службу, не створюватиме значної бойової сили Росії протягом місяців, зазначили аналітики.

Цього може бути достатньо, щоб у 2023 році підтримувати нинішній рівень російської військової сили за рахунок компенсації втрат росіян, хоча навіть це ще не ясно, йдеться у звіті.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив в інтерв’ю 21 вересня, що це відбуватиметься поетапно, що, ймовірно, запобігатиме будь-якому раптовому притоку російських військ, який може різко змінити хід війни, відзначили в ISW.

Таким чином, часткова мобілізація Росії не позбавить Україну можливості звільнити більшу частину окупованої території до зими, наголосили аналітики.

Коментарі Путіна і Шойгу, що будуть мобілізовані лише резервісти, які пройшли первинну військову службу, явно мали на меті розвіяти побоювання російського населення щодо того, що “часткова мобілізація” є ознакою загального призову.

За даними ISW, незрозуміло, скільки російського резерву вже залучено воювати в Україні. Російські військові, ймовірно, викликали найбільш боєздатні резерви під час передвоєнної мобілізації. Це свідчить про те, що нинішня часткова мобілізація розпочнеться із залучення менш боєздатного персоналу.

“Російські резерви погано навчені і не проходять підвищення кваліфікації після завершення терміну призову. Російська обов'язкова військова служба триває всього один рік, що дає призовникам мало часу, щоб навчитися бути солдатами. Відсутність перепідготовки після цього початкового періоду прискорює деградацію набутих солдатських навичок”, — йдеться у звіті. з часом.

Шойгу говорив про намір призвати резервістів із “бойовим досвідом”, але дуже мало російських резервістів, крім тих, які зараз служать в Україні, мають бойовий досвід, зазначили аналітики.

Інші ключові висновки ISW:

  • Путін прямо не погрожував застосувати ядерну зброю, якщо Україна продовжить контрнаступальні операції зі звільнення окупованих територій після російської анексії.
  • Ймовірно, українські війська продовжували наступальні дії навколо Лиману.
  • Українські сили завдали ударів на північ і схід від Херсона в рамках кампанії оперативного блокування російських матеріально-технічних, військових і транспортних засобів у Херсонській області.
  • Українські та російські джерела ідентифікували три зони кінетичної активності 21 вересня: на північний захід від м. Херсона, поблизу українського плацдарму через річку Інгулець, і на південь від кордону Херсонсько-Дніпропетровської області навколо Високопілля.
  • Суб’єкти федерації продовжують так звану криптомобілізацію, незважаючи на заяву президента Росії Володимира Путіна про часткову мобілізацію.
  • Призначені Росією окупаційні адміністратори, ймовірно, посилюють правоохоронні та фільтраційні заходи на окупованих територіях України під час підготовки до фіктивних референдумів про анексію Росією.
Фото: з сайту ISW

Що відомо

  • Президент Росії Володимир Путін у відеозверненні оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Він повідомив, що указ вже підписаний і мобілізація починається з 21 вересня. Крім цього він заявив про підтримку "референдумів" на тимчасово окупованих територіях України, а також "попередив Захід про використання всіх можливих засобів для збереження територіальної цілісності РФ".

Читайте також

Звільнення захисників Азовсталі, мобілізація в Росії. 211-й день війни. Онлайн

Ядерні погрози, часткова мобілізація в РФ та "референдуми". Що сказав Путін у зверненні

Шойгу: "втрати Росії в Україні становлять 5937 осіб, мобілізують 300 тисяч"

Розкуплені авіаквитки, закриті кордони та способи ухилення від служби: як в РФ та світі реагують на мобілізацію

Росіяни розкупили всі авіаквитки з Москви до Мінська, Стамбула і Єревана. В Білорусі також ажіотаж

Перша хвиля мобілізації може охопити до 50 тисяч росіян — Денисенко

"Путін хоче втопити Україну в крові, але й у крові власних солдатів" — Зеленський в інтерв'ю Bild

Ми знищимо всіх, хто зі зброєю прийде на нашу землю, чи добровільно, чи за мобілізацією — Залужний