Українська ППО збила 55 російських винищувачів — генерал США

. Винищувач Eurofighter Typhoon. Фото: AP Photo/Sang Tan

Росії так і не вдалося встановити перевагу в повітрі над Україною. Сили протиповітряної оборони України з початку війни збили близько 55 російських винищувачів.

Про це на конференції з повітря, космосу та кібербезпеки у Вашингтоні заявив командувач ВПС США в Європі генерал Джеймс Гекер, передає CNN.

Він зазначив, що Росія добре обізнана про засоби протиповітряної оборони України, але початкові удари Росії наприкінці лютого не змогли зруйнувати ці засоби захисту, такі як ракети класу "земля-повітря".

"Коли вони спробували ввести свої винищувачі та свої літаки в українські зони ураження ракетами, вони були збиті. Приблизно близько 55 російських винищувачів було збито комплексною системою протиповітряної та протиракетної оборони України", — сказав Гекер.

В результаті, наголосив, генерал, через пів року війни російські літаки рідко літають углиб України, а натомість стріляють ракетами великої дальності.

Що відомо

Станом на ранок 20 вересня загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 54 810 військовослужбовців. За добу росіяни втратили 160 військовослужбовців, десятки одиниць військової техніки, зокрема літак і безпілотники.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Зеленський провів засідання Ставки, чотири країни ЄС обмежили в'їзд росіянам. 209-й день війни. Онлайн