Україна буде найважливішою темою в ООН — Боррель

. Верховний представник Європейського Союзу Жозеп Боррель, фото: AP

Україна буде найважливішою темою під час 77 сесії Генеральної Асамблеї ООН. Про це у Нью-Йорку заявив високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, повідомляє Укрінформ.

"Це буде найважливіший тиждень в ООН. Україна буде найважливішою темою… Україна б’ється, вона зазнає бомбардувань і ракетних обстрілів. Але й решта світу уражена зростанням цін на енергію, на продовольство, високими обліковими ставками. Ми можемо сказати, що це – "ідеальний шторм", де високі ціни на енергетику та продовольство, спричинені війною, створили фінансову кризу, яка уразила всіх", — сказав він.

За словами дипломата, урядовці країн ЄС мають багато питань у порядку денному зустрічі, включаючи ситуацію в Афганістані, ескалацію на Кавказі між Вірменією і Азербайджаном, воєнні дії у Середній Азії. Але головна увага міністрів буде зосереджена саме на глобальних наслідках війни в Україні.

"Ми, європейці, маємо більше взаємодіяти з рештою світу, та обговорювати ці проблеми. Ми будемо дивитися, як протидіяти російському наративу, та переконати людей, що не санкції спричинили ці проблеми, а війна", — наголосив Боррель.

Що відомо

20 вересня у Нью-Йорку починається 77-ма сесія Генеральної Асамблеї ООН.Президент Володимир Зеленський затвердив склад української делегації для участі у роботі 77-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

Сам Зеленський виступить перед Генасамблеєю ООН у форматі відеозвернення.

Читайте також

Мексика в ООН запропонує план досягнення п'ятирічного перемир'я в Україні

Україна лобіює в ООН резолюцію щодо отримання $300 млрд заморожених активів РФ — The Guardian