Путін все більше робить ставку на нерегулярні добровольчі підрозділи — ISW

Президент РФ Володимир Путін під час Східного економічного форуму, Владивосток, 7 вересня 2022 року, фото: AP

Президент Росії Володимир Путін все більше робить ставку на нерегулярні добровольчі та проміжні сили, а не на звичайні частини та формування Збройних сил РФ. Про це йдеться в аналітичному звіті американского Інституту вивчення війни (ISW).

За даними ISW, Путін все літо і особливо після поразки на Хіарківщині уникав російське вище військове командування та керівництво Міноборони.

Погіршені стосунки Путіна з військовим командуванням і Міноборони можуть частково пояснити те, що Кремль зосереджується на вербуванні погано підготовлених добровольців у спеціальні нерегулярні підрозділи. Замість того, щоб залучити їх до резерву для регулярних російських бойових підрозділів, пояснюють аналітики.

Один із російських блогерів повідомив, що російські війська “вже розпочали процес формування та укомплектування 4-го армійського корпусу, принаймні на рівні документації”. За даними аналітиків, цей звіт може бути правдивим, враховуючи недавній поштовх у всій Росії до формування регіональних добровольчих загонів після поразки Росії у Харківській області.

Читайте також: Росіяни намагаються контрольовано відводити свої сили на Херсонщині — ISW

Російські сили також дедалі активніше вербують полонених, залучаючи козацькі загони, розгортаючи елементи російських спецслужб, таких як Федеральна служба безпеки Росії та Росгвардія. А також таємно мобілізують чоловіків із окупованих територій Донецької та Луганської областей. Формування нерегулярних підрозділів викликає певну критику з боку відставних російських офіцерів, які вимагають створення звичайних дивізій, а не добровольчих батальйонів.

Формування таких спеціальних одиниць призведе до подальшої напруги, нерівності та загальної відсутності згуртованості між силами, додають аналітики.

Вони також відзначають, що російське видання Insider повідомило про випадки етнічної дискримінації в чеченських підрозділах. Зазначається, що чеченське керівництво відправляє нечеченців на передову, перш ніж кинути чеченців у бій.

Крім того, професійний військовий персонал, імовірно, зіткнеться з проблемами поведінки серед завербованих ув’язнених. Особливо враховуючи кількість завербованих ув’язнених, засуджених за насильницькі злочини, наркотики та згвалтування.

Так звані “ЛНР” і “ДНР” раніше відмовилися воювати за територію одна одної, йдеться у звіті.

Усі ці групи мають різний рівень військової підготовки, децентралізовану командну структуру, різне сприйняття війни та мотивацію до боротьби, що робить конфлікт і погану координацію підрозділів більш вірогідними. Єдине, що їх об’єднує, — це абсолютно неадекватна підготовка до бою, відзначили аналітики.

Формування нерегулярних, спішно навчених підрозділів мало додає ефективної бойової потужності російським силам, які воюють в Україні, йдеться у звіті.

Що відомо

  • Російське військо і далі зосереджує зусилля на спробах повної окупації Донецької області, організації оборони та утриманні захоплених територій, а також зриві активних дій Сил оборони на окремих напрямках. Про це інформує Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 19 вересня. За добу підрозділи Сил оборони відбили атаки російського війська в районах населених пунктів Миколаївка Друга, Весела Долина та Бахмут.
  • Протягом доби авіація Сил оборони завдала 21 удар — підтверджено ураження 16 районів зосередження живої сили російського війська та опорних пунктів і 5 позицій зенітних ракетних комплексів. Про це інформує Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 19 вересня.

Читайте також

РФ стягує нові ракети, в Оленівці обстріляли колонію, громадян Шрі-Ланки звільнили з полону. 208-й день війни. Онлайн