ЄС продовжив дію індивідуальних антиросійських санкції ще на шість місяців

Штаб-квартира Ради ЄС (Фото Тьєррі Монасса / Getty Images)

14 вересня Європейська Рада ухвалила рішення продовжити термін дії обмежувальних заходів щодо осіб, відповідальних за підрив територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України, ще на шість місяців, до 15 березня 2023 року.

Про це повідомляє пресслужба Європейської Ради.

Наявні обмежувальні заходи передбачають обмеження на поїздки фізичних осіб, заморожування активів і заборону на надання коштів або інших економічних ресурсів включеним до переліку фізичним і юридичним особам. Санкції будуть як і раніше застосовуватися щодо 1206 фізичних і 108 юридичних осіб.

"Після 24 лютого 2022 року, у відповідь на військову агресію Росії проти України, ЄС розширив санкції проти Росії. На додаток до санкцій проти високопоставлених політичних представників, олігархів, військових та пропагандистів, ЄС ухвалив безпрецедентні заходи з метою значного ослаблення економічної бази Росії, позбавлення її критично важливих технологій і ринків і значного обмеження її здатності вести війну, — йдеться у повідомленні.

Угорщина не блокувала продовження санкцій ЄС проти Росії. Про це повідомила прессекретар представництва Чехії в Раді ЄС німецькому виданню DPA.

За словами дипломатів ЄС, минулого тижня, Угорщина насправді хотіла домогтися скасування обмежувальних заходів щодо трьох російських олігархів. Без підтримки Угорщини продовження терміну дій санкцій закінчився б цього четверга, — пише видання.

Тепер рішення Європейської ради буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС.

Станом на вересень, Радою ЄС введено сім пакетів економічних та індивідуальних санкцій у зв’язку з військовою агресією Росії проти України. За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Україна очікує восьмий пакет санкцій восени.

Санкції. Усі останні новини

Читайте також

Найближчі місяці стануть критичними у запровадженні антиросійських санкцій — WSJ

Наступний пакет санкцій ЄС проти РФ очікуємо восени — Кулеба