Єврокомісія рекомендуватиме скоротити фінансування Угорщини. У чому причина

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Фото: АР

Європейська комісія планує рекомендувати скоротити фінансування адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана через занепокоєння щодо хабарництва в Угорщині. Про це з посиланням на високопоставлених чиновників ЄС пише Bloomberg.

За даними агентства, Європейська комісія планує офіційно надати свою оцінку в неділю, 18 вересня. Про це повідомили чиновники на умовах анонімності, оскільки позиція Єврокомісії зараз офіційно не затверджена.

Потім уряди ЄС ухвалять остаточне рішення протягом трьох місяців. Для того, щоб пропозиція виконавчої влади ЄС набула чинності, буде потрібна кваліфікована більшість держав-членів ЄС.

За словами одного з чиновників, комісія планує запропонувати лідерам ЄС дати Орбану час виконати свої обіцянки приборкати корупцію. В Угорщини буде один місяць, щоб виконати рекомендації виконавчої влади ЄС. Цей термін можуть продовжити максимум до трьох місяців.

Угорщина стала першою країною, щодо якої провели розслідування згідно з новими правилами, які дозволяють ЄС карати членів, що підривають його фінансові інтереси. Комісія витратила місяці на розслідування руйнування верховенства права під час більш ніж десятирічного перебування Орбана при владі, пише Bloomberg.

Кабінет міністрів Орбана, який втратив доступ до фінансування блоку в очікуванні результатів розслідування, сподівається залучити понад 40 мільярдів євро фінансування ЄС до 2027 року. Нещодавно він запропонував створити антикорупційне агентство та внести зміни до низки законів, у тому числі щодо державних закупівель, щоб розвіяти занепокоєння виконавчої влади ЄС.

Читайте також

Гарантії безпеки, "оборонний" бюджет, 300 звільнених населених пунктів. 203-й день війни Росії проти України. Онлайн

"На краю прірви": чеський міністр не виключає виходу Угорщини з ЄС

Угорщина розраховує на збільшення постачання російського газу з вересня

Угорщина не припинятиме видачу віз росіянам і проти посилення санкції щодо РФ — Сійярто

"Марно сподіватися, що вдасться відсидітися" — в МЗС відреагували на чергову заяву Сійярто про війну