Семеро в одній кімнаті: в громаді на Одещині відновлюють будинки після ракетного обстрілу росіян

Ексклюзивно

Маяківська сільрада Одеського району виділила 3 мільйони 625 тисяч гривень на відновлення будинків, які були пошкоджені внаслідок ракетного удару РФ 27 червня. Загалом грошову допомогу отримали 41 родина. Як люди відновлюють власне житло дізнавались кореспонденти Суспільного.

27 червня вибухова хвиля від ракети зруйнувала будинок родини Степових: на першому поверсі повилітали двері та вікна, другий — знесло повністю. Зараз семеро членів сім'ї — батьки та п'ятеро дітей — живуть в одному приміщенні, на кухні.

"Спати десь у сусідів – це не варіант. Тому вирішили тут спати хоч на підлозі, хоч в таких умовах, але вдома", — поділилася власниця будинку Марина Степова.

На відновлення оселі Степові отримали 295 тисяч гривень від сільради. Вже зробили основні роботи на другому поверсі. На першому досі безлад: приміщення завалені речами та шматками стелі.

"Наче сума велика, але по цим цінам звичайно нічого. Ми тільки замовили вікна, двері, каміння і ліс. Метал – це все було за наші гроші. Зараз ми відбудували весь другий поверх, вставили вікна, двері, балкон, все утеплили", — розповіла Марина Степова.

Розповідь дружини продовжив Сергій Степовий. Чоловік детально переповів кореспонденту Суспільного, що вже вдалося зробити:

"Розібрали повністю під нуль до першого поверху, вигнали стіни назад, побудували перегородки, побудували дах, утеплили, поміняли всі вікна, двері. В даний момент вже прошпакльовані стіни, ще плануємо хоча б поклеїти шпалери, і щось вигадати зі стелями".

Найголовніше — відновити в будинку опалення до холодів. Родина планує завершити ремонт до листопада.

Суспільне Одеса

Родині Поліщуків пощастило більше, ніж Степовим. Їх будинок зазнав менших руйнувань: повилітали вікна і двері, обвалилася покрівля. Сім'я отримала 30 тис. гривень матеріальної допомоги. Дах відновили, але, як виявилось, не повністю:

"Ми замінили десь листів 20 покрівлі. Але так як пішли сильні дощі, здалося, що десь щось пропустили. Зараз треба міняти також листів 30 – це четверта частина дому", — пояснила власниця будинку Тетяна Поліщук.

Загалом до Маяківської сільради за допомогою звернулися господарі 77 будинків. З них — 41 родина вже отримала допомогу, розповів заступник сільського голови Василь Усенко:

"Ми розробили програму підтримки постраждалих внаслідок російської агресії. Відповідно до неї була виділена сума 3 мільйони 625 тисяч гривень. Все, що в людей постраждало, ми описали це, створили акти відповідні, які були підписані й подані на виконком. На засіданні в кожному індивідуальному порядку визначали суму надання матеріальної допомоги".

Читайте також

  • "Найстрашніше було за дітей". Очевидці ракетного удару по Одещині розповіли про перші хвилини після вибуху. ФОТО
  • "Мене врятували броньовані двері": наслідки ракетного удару РФ в Одеському районі. ВІДЕО
  • Внаслідок ракетного удару на Одещині більше 60 будинків не придатні для проживання

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області