На участь у конкурсі до ВККС подали заяви 302 кандидати — комісія

Комісія по відбору кандидатів до ВККС, Фото: Ірина Саєвич / Суспільне

До секретаріату Вищої рада правосуддя подали документи 302 кандидати на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС). Тепер на одну вакантну посаду претендує майже 19 осіб.

Про це повідомили в Конкурсній комісія з добору членів ВККС.

"Бажання взяти участь у конкурсі виявили 302 правники! Це є найвищим показником серед всіх конкурсів у сфері правосуддя і складає майже 19 осіб на одну вакантну посаду", — йдеться у повідомленні комісії.

Заяву на участь у конкурсі можна було подати до 22 серпня 2022 року.

Конкурсна комісія вже перевіряє подані документи на предмет їх комплектності та відповідності вимогам закону. Фінальний перелік кандидатів, допущених до конкурсу, буде затверджений конкурсною комісією на найближчому засіданні та оприлюднений на офіційних ресурсах комісії.

З переліком кандидатів можна ознайомитись на сайті Вищої ради правосуддя.

Вища рада правосуддя фактично не працює з кінця лютого, бо не має 15 голосів для кворуму, щоб приймати рішення. 15 серпня парламент обрав двох нових членів ради. Це адвокат справ Майдану, член громадських організацій "Автомайдан" та DEJURE Роман Маселко та доцент харківського Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Микола Мороз.

Вища рада правосуддя (ВРП) утворений у 2017 році незалежний конституційний орган державної влади та суддівського врядування. Він ухвалює рішення щодо призначення суддів та щодо їхнього звільнення, притягує до дисциплінарної відповідальності суддів і прокурорів тощо.

Читайте також

Ми отримаємо проблемні суди на найближчі 30 років, якщо реформа провалиться — Роман Маселко