Королева Єлизавета II померла

Важливо
. Королева Великої Британії Єлизавета II під час служби у Пам'ятну неділю, коли в Об'єднаному королівстві згадують усіх людей, які загинули у Першій світовій війні, Лондон, 8 листопада 2015 року. Фото: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

8 вересня у віці 96 років померла королева Великої Британії Єлизавета II. Вона очолювала країну найдовше в історії — 70 років.

Про це повідомляє пресслужба британської королівської родини.

Як зазначається, королева померла у резиденції Балморал, що у Шотландії. Відтепер королівство очолить її син Чарльз, принц Уельський.

"Королева мирно померла в Балморалі сьогодні вдень. Король і королева-консортДружина чинного короля залишаться в Балморалі цього вечора і повернуться до Лондона завтра", — йдеться у повідомленні.

Національна жалоба у королівстві триватиме десять днів, інформує Sky News.

Король Чарльз оприлюднив звернення з приводу смерті Єлизавети.

"Смерть моєї улюбленої Матері, Її Величності Королеви, є моментом найбільшого смутку для мене та всіх членів моєї родини. Ми глибоко сумуємо з приводу смерті дорогого Суверена та дуже коханої Матері. Я знаю, що її втрату глибоко відчує вся країна, Королівство та Співдружність, а також незліченна кількість людей у всьому світі", — зазначив він.

Прем’єр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс виступила зі зверненням з приводу смерті королеви.

"Ми всі були шоковані смертю Королеви Єлизавети. Велика Британія є сьогодні великою країною. Завдяки їй вона зійшла на престол відразу після Другої світової війни. Вона виступала за розвиток Співдружності від невеликої групи із семи країн до сім’ї з 56 націй, що охоплює всі континенти світу. Тепер ми сучасна, процвітаюча, динамічна нація. По-друге, королева Єлизавета II забезпечила нам стабільність і силу, які нам потрібні. Вона була духом Великої Британії, і цей дух залишиться", — зазначила посадовиця.

Трасс додала, що знаходила у Єлизаветі натхнення.

"Це надзвичайне досягнення – керувати з такою гідністю та витонченістю протягом 70 років. Її закон, її життя у служінні виходять за рамки більшості наших живих спогадів. Натомість її любили та нею захоплювались люди Сполученого Королівства та всього світу. Вона була для мене особистим натхнення", — зазначила вона.

Президент Володимир Зеленський також відреагував на смерть королеви Єлизавети.

"Від імені українського народу висловлюємо щирі співчуття королівській родині, всьому Сполученому Королівству та країнам Співдружності у зв’язку з цією непоправною втратою. Наші думки й молитви з вами", — написав він у своєму Twitter.

Удень BBC повідомляло, що всі діти Єлизавети II вже або перебувають в замку Балморал в Шотландії, або прямують туди. У королеви четверо дітей, вісім онуків і 12 правнуків.

Раніше цього ж дня лікарі Єлизавети II заявляли, що стурбовані станом її здоров’я. У зв’язку з цим вони рекомендували королеві залишатись під медичним наглядом.

"Після подальшого обстеження сьогодні вранці лікарі королеви стурбовані станом здоров'я Її Величності та рекомендували їй залишатися під медичним наглядом", — зазначалося у повідомленні.

Водночас у дописі повідомлялось, що Єлизавета як і раніше "почувається комфортно" та нині перебуває у своїй резиденції Балморал. За даними британських ЗМІ, до неї у резиденцію приїхали син Єлизавети принц Чарльз і онук принц Вільям.

6 вересня Борис Джонсон, який залишав посаду прем’єр-міністра Великої Британії, прибув на аудієнцію до королеви Єлизавети. Після цього із королевою зустрілася наступниця Джонсона на посаді Ліз Трасс, яка того ж дня отримала прем’єрські повноваження.

Читайте також

"Лондонський міст впав". Хто стане новим королем після смерті Єлизавети ІІ та як йому передадуть владу

Старший син королеви Єлизавети принц Чарльз став королем