Єврокомісія пропонує Україні €5 мільярдів макрофінансової допомоги. Уряд очікує швидкого ухвалення рішення

. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час пресконференції у Брюсселі, Бельгія, 7 вересня 2022, фото: AP

7 вересня Єврокомісія запропонувала Україні додатковий пакет допомоги в розмірі 5 мільярдів євро.

Про це повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн у Twitter.

"Сьогодні Європейська комісія пропонує Україні додаткові €5 млрд макрофінансової допомоги. Це доповнює €10 млрд, які Європейський Союз вже надав у вигляді фінансової, гуманітарної та військової допомоги", — написала глава Єврокомісії.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що очікує на швидке ухвалення рішення Радою Європарламенту та ЄС.

"Єврокомісія запропонувала 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги Україні сьогодні. Це результат роботи Ради асоціації. Вдячний Урсулі фон дер Ляйєн та ЄС за своєчасне рішення. Сподіваємося на швидке ухвалення Радою Європарламенту та ЄС", — написав очільник уряду в Twitter.

Напередодні фон дер Ляйєн анонсувала цей пакет допомоги. Це відбулось після зустрічі з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем у Брюсселі, 6 вересня.

Про фінансування для України в розмірі 5 мільярдів євро стало відомо ще 2 вересня. Тоді про це повідомляло агентство Bloomberg з посиланням на слова дипломатів ЄС, знайомих з планом. Повідомлялося, що ці гроші є частиною більшого пакету допомоги, обіцяного Європою в травні минулого року.

Що відомо

  • Європейський Союз спрямував Україні 1 млрд євро виняткової макрофінансової допомоги. Перший транш у 500 млн євро був зарахований на рахунок НБУ 1 серпня.
  • Раніше Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділив Україні 1,59 мільярда євро фінансової допомоги від Євросоюзу. Як повідомляється у пресрелізі, оприлюдненому на сайті ЄІБ, допомога підкріплюється гарантіями з бюджету ЄС, при цьому 1,05 мільярда євро із загальної суми будуть надані негайно.
  • Україна отримала 1,7 мільярда доларів грантової допомоги від Цільового фонду Світового банку та Агентства США з міжнародного розвитку.
  • 3 липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна домовилась зі своїми західними партнерами про підтримку на загальну суму у 29 мільярдів доларів.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

ЄС виділить Україні пакет допомоги на суму 5 мільярдів євро