Суд остаточно заборонив діяльність "Партії Шарія" в Україні

Facebook Анатолія Шарія

"Партія Шарія" програла апеляцію у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду України щодо заборони діяльності. Тепер її діяльність остаточно заборонена на території України.

6 вересня 2022 року Верховний суд в апеляційному порядку переглянув справу, у якій Міністерство юстиції України просило суд заборонити діяльність політичної партії "Партія Шарія". Верховний суд залишив апеляційну скаргу "Партії Шарія" без задоволення, а рішення суду першої інстанції — без змін.

Як зазначають у СБУ, причинами для заборони партії стали матеріали причетність Анатолія Шарія та керівників "Партії Шарія" дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні, поширення антиукраїнської пропаганди та пропаганди війни, насильства в умовах військової агресії РФ.

Що відомо

  • Відеоблогер Анатолій Шарій, відомий своєю проросійською позицією, розміщував свої відео з критикою української влади на власному каналі в YouTube, та на телеканалах 112 Україна, ZIK, та NewsOne.
  • 21 серпня 2021 року президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО), схвалені напередодні. Зокрема, йдеться про запровадження санкцій проти блогера Анатолія Шарія.
  • Блогера-пропагандиста затримали в Іспанії 4 травня 2022 року. СБУ підозрює Шарія у вчиненні злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України: ст. 111 (Державна зрада) та ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).
  • 16 червня Львівський суд заборонив діяльність партії Шарія. Рішення виніс Восьмий апеляційний адміністративний суд Львова. За рішенням суду майно, кошти та інші активи партії та її структурних утворень передаються у власність держави.