Вже у 2023 можуть розпочатися переговори про вступ України в ЄС — Шмигаль

. Президент Володимир Зеленський, спікер Руслан Стефанчук та прем'єр Денис Шмигаль підписали спільну заяву щодо повноцінного членства України у ЄС. Фото: ОПУ

Україна виконала вже майже 70% Угоди про асоціацію з ЄС, тому влада докладе усіх зусиль та очікує на підтримку європейських політиків, щоб вже у наступному році розпочати перемовини щодо членства в ЄС.

Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив у ефірі Bloomberg-TV.

За словами Дениса Шмигаля, надання Україні статусу кандидата на вступ в Європейський союз стало величезним заохоченням для українського народу у боротьбі з вторгненням Росії. Українське суспільство, політичні сили об’єднані щодо вектора руху до ЄС.

"Зараз Україна виконала 65-70% нашої Угоди про асоціацію. Маємо намір виконувати всі сім умов Єврокомісії у статусі кандидата. Зробимо все можливе, щоб наступного року ми перейшли до переговорних процедур щодо членства у ЄС", — відзначив Шмигаль.

Він додав, що зараз в українському політичному світі та суспільстві "є велика єдність, щоб дуже швидко рухатися до членства в Європейському Союзі".

"Тому ми чекаємо, що наші колеги з ЄС підтримають нас у цей момент, тому що для нас це цивілізований вибір і ми докладемо всіх зусиль, щоб бути частиною Європи", — резюмував прем'єр.

Читайте також

"Йде великий прогрес по рекомендаціях Єврокомісії" — експертка про реформи та перемовини щодо вступу України до ЄС

"Часові рамки залежать, в першу чергу, від нас": Стефанішина розповіла про виконання рекомендацій щодо вступу в ЄС