Перейти до основного змісту

Робимо все можливе, щоб з 1 жовтня обов'язкового встановлення жінок на військовий облік не було — Маляр

. Жінки-військовослужбовиці. Фото: УНІАН

Міністерство оборони робить усе можливе, щоб з 1 жовтня не було жодної обов'язкової постановки на облік жінок, професії яких є у переліку військово-облікових спеціальностей. Про це заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила ефірі єдиного телемарафону.

За словами Маляр, інформація, що начебто з 1 жовтня жінки, професії яких є у переліку військово-облікових спеціальностей, обов'язково повинні будуть стати на облік, не відповідає дійсності.

“Річ у тім, що цю норму було відстрочено на рік, ви пам'ятаєте, що минулої осені набули чинності певні норми закону. Станом на сьогодні ситуація така: поки що до 1 жовтня це відстрочка, вона взагалі не діє, а до 1 жовтня вже є напрацювання, і ми робимо все можливе для того, щоб з 1 жовтня ніякої обов'язкової постановки на облік не було", — сказала Маляр.

Вона також нагадала, що є певна низка спеціальностей, які були обов'язковими для постановки на облік.

"Зараз Генштаб має потребу в таких спеціальностях, це невеликий перелік. Генштаб називав публічно три спеціальності: медичні, кухарські, радіоелектроніка”, — сказала посадовиця.

Щодо інших йдеться про необхідність добровільної постановки на облік.

“Що це означає? Що жінки, які хочуть, які мотивовані, мають право все-таки ставати на облік, ми не повинні їх цього позбавляти", — пояснила заступниця міністра.

Що відомо

  • 17 грудня набув чинності наказ Міністерства оборони, згідно з яким жінки низки професій повинні будуть стати на військовий облік. Загалом у наказі представлені спеціальності від сфери громадського харчування до видавництва та поліграфії. У переліку є такі професії, як програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, співробітники ресторанів і готелів тощо. Граничний вік перебування в запасі та у військовому резерві — 60 років.
  • У квітні Міністерство оборони скоротило перелік жіночих професій з більш як сотні до лише 14 спеціальностей та 7 професій.
  • Згідно з наказом Міноборони №313, з 1 жовтня Головнокомандувач ЗСУ зобов’язаний взяти на військовий облік жінок за новим переліком спеціальностей та професій, які споріднені з військово-обліковими.

Читайте також

З 1 жовтня жінки мають стати на військовий облік: пояснення від експерта

Зеленський відреагував на петицію про скасування військового обліку для жінок

"Жодна жінка примусово на фронт ще не потрапила". Міноборони передало до ВР пропозиції щодо військового обліку жінок

Як військовий призов для жінок працює у світі

Українок братимуть на військовий облік лише за згодою — Генштаб

Топ дня

Вибір редакції