Президент Франції Емманюель Макрон виступив за продовження діалогу з президентом Росії Володимиром Путіним. Про це він заявив під час зустрічі з французькими дипломатами в Єлисейському палаці, 1 вересня.
Слова президента Франції цитує видання Le Figaro.
"Хто хоче, щоб Туреччина була єдиною державою в світі, яка продовжує розмовляти з Росією?" — звернувся президент до послів.
"Ми не повинні піддаватися жодним формам помилкової моралі, які зробили б нас безпорадними", — продовжив Емманюель Макрон, повторивши, що "професія дипломата — це добре розмовляти з усіма, й особливо з людьми, з якими не згодні. І тому ми будемо продовжувати робити це відповідно до наших союзників", — додав він, нагадавши, що "поділ Європи був однією з військових цілей Росії".
Останній телефонний контакт між президентом Франції та його російським колегою відбувся 19 серпня й стосувався ситуації на Запорізькій АЕС та організації місії Міжнародного агентства з атомної енергії. До цього президенти не розмовляли понад два місяці.
Що відомо
- Після повномасштабного вторгнення Росії на територію України президент Франції неодноразово проводив багатогодинні телефонні розмови з Путіним.
- Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас закликала лідерів Євросоюзу не телефонувати до Путіна. За словами Каллас, європейські лідери не повинні розмовляти з президентом Росії Володимиром Путіним, якщо хочуть, щоб очільник Кремля зрозумів, що перебуває в ізоляції.
- У травні резидент Володимир Зеленський заявив, що Макрон пропонував Україні частково поступитись своїм суверенітетом, щоб зберегти обличчя президенту Росії Володимиру Путіну.
- Також президент Франції Емманюель Макрон заявив, що попри те, що Путін зробив "фундаментальну помилку", Росію не можна "принижувати" через війну в Україні. У відповідь на це міністр закордонних справ України Кулеба написав, що подібні заклики "можуть лише принизити Францію".
- З боку Туреччини, президент країни Реджеп Ердоган з самого початку війни взяв на себе роль "посередника" між Москвою та Києвом, в липні в Стамбулі було досягнуто згоди про вихід суден із зерном з портів Чорного моря.
Війна. Усі останні новини
Читайте також
"Франція — недружня держава": У Кремлі пояснили, чому Макрон більше не телефонує Путіну