Зеленський в ООН запропонував провести "Саміт майбутнього" в Україні

. Президент Володимир Зеленський / Фото: пресслужба президента

Про це президент Володимир України Володимир Зеленський заявив під час виступу на засіданні Радбезу ООН.

"Щоб збудувати майбутнє треба запобігти тому, що забирає в світу мир — це агресія і колоніальні амбіції з якими РФ прийшла в Україну. Я вважаю, що для майбутнього було символічно і важливо, якби цей саміт пройшов в Україні. Бо саме тут вирішується, чи буде у нас майбутнє взагалі. Це вирішується на ЗАЕС, в морських портах і в Криму", — наголосив Зеленський.

Президент додав, що блокада портів Чорного моря призвела до продовольчої кризи у різних кутках світу й наголосив, що призвела до цієї кризи Росія.

"Я звертаю вашу увагу на той факт, що навіть сьогодні у XXI столітті, вам все одно треба знайти спосіб, як врятувати сотні тисяч людей від цього штучного голоду. Він абсолютно штучний і спровокований єдиною державою та її божевільною агресією", — зазначив Зеленський. Він окремо наголосив на тому, що "зернові ініціативи" мають бути розширені і зробити це потрібно "у найближчі тижні".

Згадав президент й про "енергетичний шантаж" Росії.

"Росія зумисно намагається нав'язати енергетичну бідність для 10 мільйонів людей, лишивши їх без нормального доступу до благ, зумисно збільшуючи ціни на енергетику", — розповів Зеленський.

Президент сказав й про "ядерний шантаж" Росії, нагадавши присутнім, що РФ захопила найбільшу атомну електростанцію в Європі та перетворила її на зону війни. Володимир Зеленський підкреслив важливість міжнародної місії агентства з атомної енергії на АЕС.

"ЗАЕС має шість реакторів. Лише один реактор вибухнув у Чорнобилі. Тож місія МАГАТЕ має повністю перебрати контроль над роботою станції. Росія ж має повністю вивести власні війська зі станції", — наголосив президент.

Володимир Заленський висловив упевненість в тому, що весь світ залежить від незалежності України. За його словами, мир, безпека та недоторканість кордонів України — це той фактор, який "стосуватиметься тієї чи іншої світової кризи".

"Сьогодні наша країна відзначає День Незалежності і всі можуть побачити, яким чином увесь світ залежить від нашої незалежності", — заявив президент.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 182. Текстовий онлайн