"Чудово розумію розчарування": ексгенсек ООН прокоментував проблеми організації

Фото: AP

Система глобальної безпеки, функціонування якої має забезпечувати Організація Об’єднаних Націй, не змогла запобігти війні в Україні, оскільки Росія є постійним членом Радбезу ООН.

Про це заявили колишній генеральний секретар ООН Пан Гі Мун та експрезидент Болівії Хуан Мануель Сантос Кальдерон під час спільного брифінгу з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком після візиту до Бучі Київської області, де російські військові навесні цього року скоїли масове вбивство місцевого населення.

"Ми, безумовно, серцем і душею підтримуємо і знаходимося спільно з жертвами війни, і ми дуже вражені були тим, що побачили сьогодні вранці в Бучі. Від закінчення Другої світової війни не було такої жорстокості, агресії проти цивільних людей", — зазначив Кальдерон.

Експрезидент Болівії наголосив, що злочини РФ мають бути засуджені на всіх рівнях. Він також визнав, що ООН має певні проблеми у запобіганні глобальним конфліктам.

"Ми маємо обговорювати, як ми маємо посилити цю міжнародну структуру, та міжнародний механізм. Зараз саме слушний час розпочати відповідні обговорення, адже ми бачили, що відбувається — одна із країн-членів ООН здійснює вторгнення на територію іншої країни, безумовно, з цим ніхто не повинен миритися. І кожна країна має засуджувати це, адже вона наражається на ризики того, що з нею відбудеться щось подібне. Тож так, це — недопрацювання міжнародної системи", — зазначив Кальдерон.

Пан Гі Мун заявив, що повністю погоджується із президентом Болівії.

"Я чудово розумію те розчарування з боку людей по всьому світу, я вже не кажу про країни, коли один з постійних членів Ради Безпеки (ООН — ред.) здійснює цю агресію. Відповідно, міжнародний механізм не спромігся якось зреагувати на це через право вето", — зазначив він.

За словами політика, протягом останніх 20 років країни-члени ООН обговорювали реформу Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, однак ця реформа не просунулася, ані на крок, оскільки постійні країни-члени РБ ООН не хочуть створювати певні обмеження для права вето.

"Відповідно, проведення певної реформи потребує погодження з боку усіх постійних країн-членів, однак це не означає, що ООН нічого не робить. ООН зробила дійсно потужний внесок, щоб забезпечувати захист прав людей, а також, щоб просувати потужні зміни", — зауважив Пан Гі Мун.

Він висловив сподівання, що країни-члени ООН серйозно поставляться до ситуації в Україні, щоб запобігти подальшому порушенню прав людей та їхній загибелі.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 174. Текстовий онлайн

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!