Зеленський розповів, чому влада не попередила українців про вторгнення РФ

Президент Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Президент Володимир Зеленський дав відповідь на запитання, чому влада не попередила українців про вторгнення Росії завчасно. Він заяви, якби українці знали про це, то армія Російської Федерації захопила б Україну за три дні.

Про це президент розповів у інтерв'ю The Washington Post.

"Якби ми це повідомили, а цього хотіли деякі люди, яких я не буду називати, — тоді я б втрачав 7 мільярдів доларів на місяць, починаючи з жовтня минулого року, і в той момент, коли росіяни справді атакували, вони б нас захопили за три дні. Я не кажу, чия це була ідея, але загалом наше внутрішнє відчуття було правильним: якщо ми посіємо хаос серед людей перед вторгненням, росіяни нас "зжеруть". Тому що під час хаосу люди тікають з країни", — розповів Зеленський.

Він додав, що коли почалося повномасштабне вторгнення, Україна була готова: "Ми були настільки сильними, наскільки могли бути. Частина наших людей виїхала, але більшість залишилася тут, воювали за свої домівки. І як би цинічно це не звучало, але це люди, які все зупинили".

Президент зазначив, що зберігати контроль за умов відсутності всіх тих можливостей, які дає воєнний стан, було б складно: "Одна справа, коли хаос контрольований і це військовий час — ти керуєш державою по-іншому. Ви можете відкрити кордон, закрити кордон, атакувати, відступати, захищатися. Ви можете взяти під контроль свою інфраструктуру. І зовсім інша ситуація, коли у вас немає військової ситуації чи надзвичайного режиму, а у вас є держава, якою керує величезна кількість різних чиновників та інституцій. А мінус 7 мільярдів доларів на місяць навіть без зброї – це вже велика війна для нашої країни".

Читайте також

Воєнний стан і мобілізацію в Україні продовжили до 21 листопада

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!