Сьогодні до України немає питань від партнерів щодо використання зброї — Єрмак

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Фото: Офіс президента

Західні союзники України не мають жодних питань щодо використання нею наданої збройної допомоги.

Про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак під час спільного брифінгу із 8-м генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном та експрезидентом Болівії Хуаном Мануелем Сантосом Кальдероном.

"Ми з першого дня, і президент, вся команда, говорили що ми виступаємо за стовідсоткову прозорість щодо контролю, моніторингу цієї допомоги, яку отримуємо від наших партнерів. Це логічно — якщо нам допомагають, то партнери хочуть бачити, як це використовується", — зауважив він.

Посадовець зазначив, що для забезпечення контролю запроваджена низка механізмів.

"По-перше, щотижнево в Офісі президента проходять брифінги для наших іноземних партнерів, в першу чергу США, Великої Британії, під час яких мій заступник Машовець (заступник керівника ОПУ Роман Машовець — ред.) розповідає не тільки про військову ситуацію, а й відповідає на будь-які запитання щодо використання і моніторингу", — розповів Єрмак.

За його словами, також була створена спеціальна парламентська комісія, до якої увійшли представники усіх фракцій Верховної ради.

"І сьогодні відбувається засідання з залученням представників МО і відповідних органів", — додав керівник Офісу президента.

Єрмак зауважив, що також існують плани розширити проведення брифінгів та організовувати їх в онлайн-форматі для представників Комітету з питань безпеки Конгресу США, а також інших парламентів які опікуються цим питанням.

"Сьогодні до України немає питань від наших партнерів, лідерів країн, і це свідчить, що механізм, який сьогодні існує — він є реальним", — підсумував Єрмак.

Про гарантії безпеки

Андрій Єрмак також повідомив, що учасники зустрічі обговорили проєкт нових безпекових гарантій для України.

"Ми сьогодні говорили про ці питання. Дуже радий, що гості поділили нашу думку, що ця робота дуже важлива, і що Україна повинна мати чіткі юридично закріплені гарантії", — зазначив посадовець.

Єрмак розповів, що робоча група, яку він очолює спільно з колишнім генсеком НАТО Андерсом Фог Расмуссеном, продовжує працювати над проєктом рекомендацій щодо гарантій безпеки для України.

"Сьогодні триває робота щодо першого документа, перших рекомендацій щодо цих гарантій. Робота непроста, але за цей недовгий час, сподіваюсь, з’явиться дуже потужний документ, і з часом до групи долучатимуться нові експерти й будемо говорити про конкретні результати", — зауважив він.

Своєю чергою, Пан Гі Мун підкреслив, що

"Це — неприйнятна агресія Росії проти України, і вона має дуже важливі наслідки. Адже це війна між двома країнами, яка була розпочата Росією нелегально", — сказав він.

За словами колишнього генсека ООН, Росія має відповісти за свої злочини.

"Росія має припинити нелегальну агресію, і після того має бути притягнута до відповідальності. Генеральний прокурор Міжнародного суду вже розпочав розслідування. Сподіваюся, скоро будуть перші результати", — зауважив Пан Гі Мун.

Читайте також

Робоча група розглянула проєкт рекомендацій щодо гарантій безпеки для України — Офіс президента

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!