США запустили міжконтинентальну балістичну ракету Minuteman III

wikipedia.org

Сполучені Штати провели випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III, здатної нести ядерну боєголовку.

Про це повідомляє Командування глобальних ударів Повітряних сил США.

"Пілоти Командування глобальних ударів ВПС запустили неозброєну міжконтинентальну балістичну ракету Minuteman III, оснащену випробувальною головною частиною, з бази космічних сил Ванденберг, Каліфорнія, 16 серпня о 00:49 за тихоокеанським часом, щоб продемонструвати готовність ядерних сил США і надати впевненість щодо ядерного стримування", — йдеться у повідомленні.

Головний блок міжконтинентальної балістичної ракети подолав близько 4200 миль (6759 кілометрів) до атола Кваджалейн на Маршаллових островах.

Як пояснили у командуванні, випробування є частинною рутинної роботи та покликане продемонструвати, що засоби ядерного стримування Сполучених Штатів безпечні, надійні та ефективні. Такі випробування відбувалися раніше більше ніж 300 разів, і це випробування не є результатом поточних світових подій, наголошується у повідомленні.

"Ці випробувальні пуски підтверджують точність та надійність системи озброєння міжконтинентальних балістичних ракет, надаючи цінні дані для забезпечення постійного безпечного, надійного та ефективного ядерного стримування", — зазначається в дописі.

Як зазначає Reuters, раніше США вирішили відкласти випробування ракети, щоб уникнути загострення у відносинах з Китаєм на тлі візиту спікерки Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі на Тайвань, який Китай вважає своєю територією.

"Поки Китай проводить дестабілізаційні військові навчання навколо Тайваню, Сполучені Штати замість цього демонструють поведінку відповідальної ядерної держави, знижуючи ризик прорахунку", — заявив 5 серпня офіційний представник Пентагона Джон Кірбі.

2 квітня США також відкладали випробування ракети через агресію РФ проти України.

Міжконтинентальна балістична ракета Minuteman III стоїть на озброєнні армії США з 1970-х років і неодноразово проходила модернізацію. Вона має дальність дії 12 тисяч км і є єдиною міжконтинентальною балістичною ракетою шахтного базування у складі стратегічних ядерних сил Сполучених Штатів.

ВПС зазвичай щороку проводять два або більше випробувань Minuteman III, щоб переконатися, що арсенал функціонує і є надійним. Наразі США мають у своєму арсеналі приблизно 440 таких ракет.

Читайте також

Чому Китай не готовий до війни ― думка експерта про візит Ненсі Пелосі до Тайваню

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!