Чорноморський флот Росії демонструє обмежену ефективність — британська розвідка

Фото ілюстративне: з Фейсбуку Міноборони РФ

Чорноморському флоту Росії важко здійснювати ефективний контроль на морі і це підриває загальну стратегію вторгнення Росії в Україну, повідомляє Міноборони Британії з посиланням на дані розвідки.

У відомстві зазначили, що надводні кораблі Чорноморського флоту Росії продовжують займати надзвичайну оборонну позицію, патрулюючи, як правило, лише води в межах видимості узбережжя Криму.

"Це контрастує з посиленою військово-морською активністю Росії в інших морях, що є типовим для цієї пори року", — йдеться у повідомленні.

У британській розвідці також зауважили, що Чорноморський флот РФ продовжує використовувати крилаті ракети великої дальності для підтримки наземних наступальних дій, але зараз йому важко здійснювати ефективний контроль на морі, оскільки він втратив свій флагман "Москва", значну частину бойових літаків морської авіації й контроль над островом Зміїний.

"Нині обмежена ефективність Чорноморського флоту підриває загальну стратегію вторгнення Росії, частково через те, що десантна загроза Одесі наразі майже нейтралізована. Це означає, що Україна може перенаправити ресурси, щоб тиснути на російські сухопутні сили деінде", — йдеться у звіті.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 174. Текстовий онлайн

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!