Львівська організація "Оселя" передала волонтерам більше 300 мішків тканини для маскувальних сіток

Суспільне Львів

Від початку війни спільнота взаємодопомоги "Оселя", яка допомагає безхатькам, зібрала і передала волонтерам більше 300 мішків тканини та одягу для маскувальних сіток. Про це Суспільному повідомила соціальна працівниця "Оселі" Ольга Білянська.

Громадська організація "Оселя" опікується безпритульними та має у Львові тридцять контейнерів, куди люди можуть приносити речі та одяг. Щодня "Оселя" збирає 3 тонни таких речей. Потім усе зібране сортують.

"В середньому сортувальник перебирає мішків 20- 30 одягу. Це все, що нам дали добрі львів’яни, що їм не потрібно у господарстві", — каже мешканець "Оселі" Віктор Соков.

Частину одягу роздають безпритульним, частину — продають у благодійній крамниці. А з початком повномасштабного вторгнення одяг та тканини передають волонтерам, які плетуть маскувальні сітки.

"Ми відбираємо за таким принципом – зелене, сіре, то що зараз росте, щоб людина могла замаскуватись. Такі підходять речі", — каже працівниця спільноти взаємодопомоги Оксана Бучковська.

Пакети з речами. Суспільне Львів

На таку тканину запити від волонтерів, які плетуть сітки, є кожного дня.

"Ми знаємо, що це дуже потрібно, тому що нам треба, щоби ми перемогли війну. І ми розуміємо, що нам потрібно долучитися до цієї справи і якомога більше матеріалу надати. Волонтери постійно потребують, кожен день до нас йдуть звернення за тканиною", — каже соціальна працівниця "Оселі" Ольга Білянська.

Тканиною для маскувальних сіток "Оселя" зокрема забезпечує волонтерів, які збираються у Винниківській бібліотеці. За день там встигають сплести сітку розміром 10 на 12 метрів, потім її ділять на менші.

"З 27 лютого ми почали плести сітки і так нон-стоп плетемо кожен день з понеділка по неділю, без вихідних", — каже бібліотекарка Марія Гальків.

Волонтерки плетуть маскувальні сітки. Суспільне Львів

Більшість волонтерів, які сюди приходять плести маскувальні сітки – це вимушені переселенці. Серед них — мешканка села Вільхівка Харківської області Любов Мінченко.

Любов Мінченко. Суспільне Львів

Після того, як їй вдалось втекти з-під обстрілів, жінка вирішила волонтерити.

"Я прийшла на сітки – це мене врятувало і рятує досі, тому що тут кожна жінка в кожну стрічку вплітає молитви. Я думаю, це дуже допомагає нашим бійцям. І я впевнена, що завдяки нашим сіткам вони виживають. Скільки треба, стільки ми будемо працювати", — додає жінка.

Читайте також: Плетуть маскувальні сітки та передають амуніцію. У Львові науковці організували волонтерський осередок