В ISW назвали основні напрямки, на яких зосередилися війська РФ

Російські військові в Україні 30 липня 2022 року, фото: AP

Інститут вивчення війни виділив шість основних географічних угруповань російських військ та інших підконтрольних Росії сил і назвав напрямки, які є пріоритетними для росіян у війні проти України.

Про це йдеться у звіті ISW.

В Інституті визначили, що російські війська та інші підконтрольні Росії сили діють приблизно у шести угрупованнях військ, орієнтованих на:

  • місто Харків та північний схід Харківської області;
  • по лінії Ізюм-Слов'янськ;
  • Сіверсько-Лисичанський район;
  • Бахмут;
  • Авдіївсько-Донецький міський район;
  • Південь України.

"Харківська та Сіверсько-Лисичанська групи, швидше за все, побудовані на базі ядра, набраного із Західного та Центрального військових округів. Ізюмсько-Слов'янський напрямок все частіше укомплектований нещодавно сформованими добровольчими батальйонами, які, ймовірно, мають дуже низьку бойову міць", — йдеться у звіті.

За словами експертів, найманці "групи Вагнера" лідирують у районі Бахмута, а сили, залучені з "ДНР", переважають у районі Авдіївка-Донецьк.

"Війська Південного військового округу РФ, ймовірно, становили початкове ядро ​​сил у Херсонській та Запорізькій областях, але були посилені військами Східного військового округу, Повітряно-десантних військ та Росгвардії. Жодне з цих угруповань не є однорідним — частини різних військових округів, маріонеткові сили, добровольчі частини", — зазначили в інституті.

На думку аналітиків, ці диспозиції свідчать про те, що Москва надає перевагу просуванню своїх військ навколо Бахмута і, можливо, до Сіверська, водночас намагаючись використати активність сил "ДНР", щоб захопити території, які їм не вдалося взяти з 2014 року на Авдіївському напрямку.

В ISW вважають, що висока концентрація добровольчих батальйонів навколо Ізюма та Слов’янська свідчить про те, що ця територія не в центрі уваги Росії та може бути вразливою для українських контратак.

"Скупчення сил у Херсонській області та навколо неї може створити значні труднощі для російського командування та управління, особливо якщо українські сили продовжать там контрнаступ", — йдеться у звіті.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 173. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!