Анонс команди, перевірка КПП та завдання від президента. Що відомо про місяць роботи начальника Чернівецької ОВА

На світлині начальник ОВА Руслан Запаранюк. Фото: Молодий Буковинець

Голова Чернівецької військової адміністрації Руслан Запаранюк за перший місяць на посаді анонсував відновлення робіт на КПП "Дяківці" та "Красноїльськ", перевіряв сховища в школах та садках, а також заявив про оновлення команди найближчим часом. Він не виступав з публічними заявами про те, що для нього є пріоритетними завданнями на посаді, та не проводив пресконференцій для медіа.

Суспільне розповідає, які завдання Запаранюк отримав від президента, та що відомо про початок його роботи.

Після призначення Зеленський привітав Запаранюка та сказав звернути увагу на роботу митниці, облаштування пунктів пропуску та надання соцпослуг вимушеним переселенцям.

"В умовах воєнного стану для держави важлива злагоджена робота митниці, що не перешкоджає руху гуманітарних вантажів, облаштування пунктів пропуску на державному кордоні, надання соціальних послуг тимчасово переміщеним особам", — написали тоді на сайті президента.

Також Зеленський заявив, що знання регіону та його специфіки допоможе Зарапанюку виконати поставлені завдання.

Наразі немає розуміння, що саме Запаранюк планує зробити на посаді, оскільки публічно він цього не озвучував, каже політолог Ігор Баб’юк. За його словами, новий очільник області на початку роботи мав би зустрітися з різними аудиторіями: благодійними, волонтерськими, громадськими організаціями. Також — з журналістами, представниками вимушених переселенців та бізнесу, тип паче, що в області є релоковані підприємства, говорить Баб'юк.

"З того що я аналізую, поки що є інформація про формальні зустрічі. Ті зустрічі, про які кажу, дали б змогу накопичувати інформацію та ставити собі завдання для виконання", — каже політолог.

На сторінках у соцмережах публікували фото зустрічей Запаранюка з представниками IT-сфери області, нарад з посадовцями адміністрації, молоддю.

Нарада в ОВА щодо перевірки сховищ у школах. Чернівецька військова адміністрація

Одні з перших публікацій Запаранюка у соцмережах були саме про стан будівництва пунктів пропуску Дяківці та Красноїльськ. Згодом начальник ОВА повідомив, що роботи на КПП відновили.

Пункт пропуску "Дяківці" почали будувати ще у 2013 році. Запаранюк — не перший голова ОДА, який контролює там роботи. Перед ним був ексрегіонал Михайло Папієв, пізніше — Роман Ванзуряк, згодом продовжили Олександр Фищук та Сергій Осачук і тепер — Руслан Запаранюк.

В інтерв'ю "Молодому Буковинцю" керівник ОВА повідомив, що пункт пропуску "Красноїльськ" готовий на 95%. До нього почали робити під'їзний шлях. За його словами, у пункті "Дяківці" під’їзні шляхи майже завершені, втім він готовий на понад 70%.

Суспільне звернулось із запитом до Державної митної служби щодо відновлення робіт на КПП. Там відповіли, що станом на 8 серпня роботи не продовжили.

Відповідь Державної митної служби на запит Суспільного. Суспільне Чернівці

Щоб завершити пункти потрібно понад 113 мільйонів гривень. Ці гроші зможуть отримати за міжнародним грантом або коли відновлять фінансування з держбюджету. Видатки, які були виділені на добудову пунктів, на початку повномасштабного російського вторгнення перенаправили в резервний фонд держбюджету.

15 липня Суспільне Чернівці надсилало Руслану Запаранюку запрошення на інтерв’ю, втім наразі відповіді не отримало. Однак нещодавно він дав текстові інтерв'ю двом місцевим медіа. У коментарі "Молодому Буковинцю" сказав, що відкриття пунктів пропуску в тестовому режимі відбудеться за 1-2 місяці.

"Думаю, через місяць-два зможемо запускати ці пункти пропуску у тестовому режимі.На цих об’єктах відновлено роботи. Не вистачало 119 мільйонів, ці кошти вже, є і вони у процесі виділення підрядникам", — говорив посадовець.

Руслан Запаранюк заявив, що готовий співпрацювати й з міською і з обласною радами. На минулих місцевих виборах він балотувався до облради від партії "Єдина Альтернатива", від якої обраний міський голова Чернівців Клічук.

Міський голова Чернівців Роман Клічук, начальник військової адміністрації Запаранюк та заступник голови обласної ради Микола Гуйтор на святкуванні Дня української державності. Чернівецька військова адміністрація

Щодо Чернівців каже, що мав зустріч, де обговорювали спільні плани.

Після призначення Запаранюка відомо, що звільнилась директорка департаменту комунікацій Вікторія Гатрич. Інші керівники департаментів продовжують працювати, така інформація оприлюднена на сайті облдержадміністрації. Також на посадах залишаються п'ятеро заступників, призначених колишнім головою. Запаранюк вже анонсував, що всіх заступників змінять.

9 серпня стало відомо, що процедуру затвердження на ці посади проходять Альона Атаманюк та Олександр Янков. Вони є одними із засновників профспілки обласного управління "Ощадбанку", де раніше працював Запаранюк.

Зараз в обласній адміністрації проводять позаплановий аудит. Розпорядження про це підписав начальник ОВА. Перевірятимуть фінансово-господарську діяльність та документи на предмет наявності корупційних факторів.

Аудит мають завершити 15 серпня, а звіт надати Запаранюку. У робочу групу, що проводить перевірку, входять четверо працівників ОВА.

Що відомо

  • 13 липня стало відомо, що президент Володимир Зеленський призначив головою Чернівецької ОДА банкіра Руслана Запаранюка.
  • До нього Чернівецьку облдержадміністрацію майже три роки очолював Сергій Осачук.

Читайте також

Осачук йде з посади начальника Чернівецької ОВА. Чим він запам'ятався

Дивіться Суспільне Чернівці у Youtube: новини, історії та репортажі

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!