Казахстан має намір продавати частину своєї нафти через Азербайджан в обхід Росії — Reuters

Каспійський трубопровід. Казахстан, 12 жовтня 2017 року. ФОТО: Марія Гордєєва / REUTERS

Казахстан має намір поставляти й продавати близько 100 000 барелів нафти на добу в обхід Росії через азербайджанські трубопроводи.

Про це пише агентство Reuters з посиланням на джерело.

За даними агентства, національна нафтова компанія Казахстану "КазМунайГаз" веде попередні переговори з торговим підрозділом Державної компанії Азербайджану SOCAR про постачання нафти. Нур-Султан планує продавати 1,5 млн тонн палива на рік через Азербайджанський нафтопровід "Баку — Тбілісі — Джейхан".

Зазначається, що сторони мають намір підписати остаточний контракт про транспортування нафти в кінці серпня, а поставки почнуться восени. Якщо договір буде підписаний, то Казахстан зможе продавати близько 30 000 барелів на добу.

Ще 3,5 мільйона тонн казахстанської нафти на рік можуть почати надходити в 2023 році по іншому азербайджанському трубопроводу в в грузинський чорноморський порт Супса. Таким чином, загальний обсяг складе більше ніж 100 000 барелів на добу. Через новий маршрут Казахстану доведеться покладатися на флот невеликих танкерів для перевезення нафти через Каспійське море в Баку з порту Актау, який має обмежені потужності.

Наразі Казахстан окремо експортує до 1 мільйона тонн, або 250 тисяч барелів на добу, нафти марки Urals по трубопровідній системі Росії в порти Чорного і Балтійського морів, пише видання.

Що відомо

  • 7 липня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв доручив держкомпанії "КазМунайГаз" розвивати морські перевезення нафти і визначив пріоритетним напрямком Транскаспійський маршрут, який обходить Росію.
  • 19 червня Росія припинила відвантаження казахстанської нафти. З 16 червня у порту Новоросійськ була повністю закрита для кораблів акваторія Каспійського нафтопроводу, яким казахстанська нафта транспортувалася на західні ринки.
  • Казахстан посідає 11 місце у світі за обсягом видобутку нафти — 1,7 млн ​​барелів на день. На експорт іде 89% цього обсягу, причому більша частина — трубою, що веде до Новоросійська.

Читайте також

Казахстан вийшов з угоди СНД про валютний комітет

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!