Два дні без води — чому сумчани лишалися без водопостачання

Суспільне Суми

Майже дві доби частина Сум залишалася без води. Як розповіли на сумському комунальному підприємстві “Міськводоканал", це сталося через порив на вулиці Героїв Крут.

Сумчанка Олена розповідає — завжди має запас води. "Тому, що ситуація, яка в нас в країні – в мене завжди запас і для дитини, і для мене в пляшках. Нам вистачило", — говорить жінка.

Минулого тижня відбувся порив на водоводі по вулиці Героїв Крут. Тоді на місце події виїхала аварійна служба Міськводоканалу. "Зробили одну розкопку, другу — безуспішно, тому що далі труба проходила через арку і сідав на неї вугол арки. Тому роботи затягнулися до пізньої ночі, бригади працювали. На жаль, не вдалося нам закінчити роботи — тому, що ніч, глибина.Було прийняте рішення подати воду зранку, з 4 до 9, і продовжити далі роботи. Зранку було організовано підвіз води. Одна засувка в нас не дотримувала. Але завдяки зусиллям і зв'язкам директора, найдена засувка аж в Києві, відрядили за нею машину і в п'ятницю ввечері вона вже була в нас", — розповів головний інженер КП "Міськводоканал" Йосип Тисівський.

Суспільне Суми

Майже дві доби без води залишалися вулиці в районі Василівки, 9-10 мікрорайонів, Харківської, Прокоф'єва. Водопостачання відновили 5 серпня. В ніч з 10 на 11 серпня воду знову відключили, засувку замінили приблизно за дві години. Наразі основні роботи виконані, масштабних відключень більше не очікується, — каже Йосип Тисівський.

Суспільне Суми

Інженер підкреслює: в кожній квартирі обов'язково має бути запас води на випадок екстренних ситуацій, оскільки водорозподільчі й каналізаційні мережі зношені на 70%, і подібна аварія може статися у будь-який день.

У 2019 році в місті розробили схему оптимізації роботи водопровідно-каналізаційних мереж. "Ця програма розрахована на 5 років, в кінці підведена риска — 2 мільярди 880 мільйонів. Але за браком коштів такої уваги мережам не надають. На рік десь 600 мільйонів виділяють, на заміну мереж десь до 100", — говорить Йосип Тисівський.

Як повідомив Суспільному директор департаменту інфраструктури міста Олександр Журба, через воєнний стан видатки на водопровідні мережі скорочені. Коштом місцевого бюджету наразі проводять заміну каналізаційного колектора в районі вулиці Харківської.

Що відомо

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!