У Литві порушили кримінальну справу проти блогера Анатолія Шарія

Facebook Анатолія Шарія

Генеральна прокуратура Литви розпочала розслідування щодо майна та фінансів блогера Анатолія Шарія, зокрема щодо можливого відмивання грошей.

Про це повідомила представниця Генпрокуратури Литви Ріта Стундене, передає інформаційний портал 15min.

"Повідомляємо, що 2 серпня було розпочато досудове розслідування за статтею 216 Кримінального кодексу (легалізація майна отриманого злочинним шляхом). Розслідування проводить Служба розслідувань фінансових злочинів, організатор прокуратура департаменту карного розшуку Генпрокуратури", — інформує Стундене.

Журналісти повідомляють, що розслідування розпочато після отримання заяви від російського юриста Марка Фейгіна, в якій йдеться про те, що Шарій з 2012 року (на той момент він був резидентом Литви) міг провадити незареєстровану діяльність, отримувати незадекларовані доходи з російських джерел та ухилятися від сплати податків.

В даний час Шарій проживає в Іспанії. 4 травня його затримали на прохання українських правоохоронців, які внесли блогера до Інтерполу. Наступного дня підозрюваного у держзраді відпустили під підписку про невиїзд.

20 березня Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення призупинити будь-яку діяльність політичних сил, пов'язаних із Росією, на час воєнного стану. Відтак, в Україні заборонені низка партії, серед них — "Партія Шарія".

Читайте також

Блогер на мільйон: журналісти знайшли в Шарія віллу біля Барселони

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!