У Раді створять ТСК для розслідування фактів сексуального насильства з боку військових РФ

Фото: УНІАН

8 серпня у Верховній Раді України зареєстрували проєкт постанови №7645 про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України (ТСК) з питань розслідування фактів сексуального насильства, вчиненого внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Ініціаторками стали дев’ятеро народних депутаток: Марина Бардіна ("Слуга народу"), Інна Совсун ("Голос"), Олена Криворучкіна ("Слуга народу"), Оксана Гринчук ("Слуга народу"), Олена Копанчук ("Слуга народу"), Марія Іонова ("Європейська Солідарність"), Олена Мошенець ("Слуга народу"), Галина Михайлюк ("Слуга народу") та Лариса Білозір (група “Довіра”).

У пояснювальній записці до постанови йдеться про те, що правоохоронні органи задокументовали та розслідують численні випадки сексуального насильства, вчиненого проти жінок, чоловіків, хлопчиків та дівчаток.

Депутатки зазначають: "Сексуальне насильство, згідно з нормами міжнародного права та зважаючи на обставини, може становити та входити до складу таких міжнародних злочинів як воєнні злочини, злочини проти людяності, геноцид та інші серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та права прав людини".

Тому вони пропонують утворити ТСК з питань розслідування фактів сексуального насильства, вчиненого внаслідок збройної агресії Росії проти України

Попередньо строк діяльності комісії становитиме один рік, а до її складу, крім ініціаторок постанови, також увійдуть Роксолана Підласа та Галина Михайлюк (обоє — "Слуга народу").

Головою комісії пропонують обрати Марину Бардіну, а заступницею — Інну Совсун.

Метою ТСК, крім розслідування злочинів, буде також ініціювання питання про притягнення винних осіб до відповідальності, у тому числі щодо міжнародного розшуку та співробітництва за принципом універсальної юрисдикції.

Станом на кінець липня Організація об'єднаних націй отримала понад 150 звернень щодо випадків зґвалтувань, скоєних російськими військами в Україні. Про це заявила спецпредставниця Генсека ООН з питань сексуального насильства в умовах конфліктів Праміла Паттен. Вона зауважила, що ця кількість повідомлень — "лише верхівка айсберга".

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 170. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!