"Це свідки, які зафіксують злочини" — експерт-міжнародник пояснив, чому РФ відмовила Швейцарії у посередництві

Фото: Getty Images/by Sean Gallup

У МЗС Росії заявили, що Швейцарія не може представляти інтереси України на території РФ, бо хоче приховати порушення прав українських громадян та масову депортацію, вважає експерт з міжнародного гуманітарного права Борис Бабін.

В ефірі "Українського радіо" юрист, представник асоціації "Реінтеграція Криму" пояснив, навіщо Україні потрібні представництва в Російській Федерації і яку б країну в Кремлі хотіли б бачити в цій ролі.

"Наші відносини з РФ були розірвані через їхню агресію щодо нашої держави. Однак є ситуації, які потребують втручання третьої сторони з метою захисту інтересів людини, бізнесу, держави. На території Росії знаходяться українські громадяни і нам все одно необхідно і треба захищати їх", — пояснив Борис Бабін.

Російській владі, зазначив він, невигідно мати неупередженого представника, бо саме ті, кого незаконно вивезли на територію Росії і будуть звертатися за допомогою, вирішувати свої питання.

"Для них категорично неприйнятна будь-яка країна яка є демократичною, яка розділяє демократичні цінності. Навіть якщо вона повністю нейтральна, вона буде будувати свою політику захисту громадян України з точки зору загальних світових стандартів і світового міжнародного права. Для агресора це неприйнятно, бо це свідки, це фіксація злочинів РФ, це фіксація масового обмеження прав насильницькі депортованих осіб. Уявіть собі скільки там українських дітей, скільки там незаконно вивезених дорослих. Після того, як ця країна буде визнана посередником, вони всі будуть звертатися туди за захистом. Тому вони звісно хочуть якусь ляльку замість нейтральної країни".

На думку Бабіна, Росія хотіла би бачити в цій ролі Білорусь чи іншого свого сателіта, бо це фактично блокувало би захист інтересів українців у РФ.

Що відомо:

  • 1 серпня уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що МЗС веде перемовини із посольством Швейцарії у Росії про надання консульських послуг громадянам України, які перебувають на території РФ.
  • 10 серпня речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко у коментарі Суспільному повідомив, що Україна і Швейцарія завершили ці переговори. Водночас МЗС Росії заявило, що Москва не вважає Швейцарію нейтральною і не може виступати ні посередником, ні представником. Причина — ця країна, як і інші західні та європейські, запроваджує санкції проти Росії.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!